W dniach od 4 do 10 czerwca na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 10 zdarzeń w tym 2 pożary, 6 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 15 zastępów straży pożarnej w obsadzie 62 strażaków.

4 czerwca

Mrągowo - usunięcie powalonego konaru drzewa z drogi wojewódzkiej 591,

5 czerwca

Mrągowo - uwolnienie kota zablokowanego w metalowej kratce zabezpieczającej okienko piwniczne,

Mrągowo - pożar trawy na nieużytkach,

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze,

8 czerwca

Mrągowo - sprawdzenie mieszkania w związku z podejrzeniem występowania zadymienia,

Szestno - droga wojewódzka 591 - doszło do zderzenia samochodu osobowego z autokarem przewożącym 48 dzieci w wieku 12-13 lat i 5 opiekunów wracających wypoczynku nad morzem. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące samochodem osobowym,  które po zaopatrzeniu na miejscu zostały przewiezione do szpitala. Nikomu z podróżujących autobusem nic się nie stało. Dzieci bezpiecznie opuściły autobus i w bezpiecznym miejscu czekały na podstawienie drugiego pojazdu. Kilkoro najbardziej roztrzęsionych dzieci w ramach wsparcia psychicznego otrzymało Misie Ratownisie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy. W działaniach trwających ponad 4 godziny uczestniczyły 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Szestno, 2 ZRM i 2 patrole policji.

9 czerwca

Mrągowo - alarm fałszywy w dobrej wierze,

Mrągowo - pożar suchych gałęzi i trawy na nieużytkach,

Mrągowo - zabezpieczenie miejsca rojenia się pszczół,

10 czerwca

Stare Kiełbonki - na skrzyżowaniu dróg krajowych 58 i 59 doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Łącznie pojazdami podróżowało 12 osób. W momencie przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej wszyscy znajdowali się poza pojazdami. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały 3 osoby w tym dziecko. Strażacy udzielili pierwszej pomocy dwóm najbardziej poszkodowanym osobom i zabezpieczyli je do czasu przyjazdu karetek pogotowia. Po przekazaniu poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali, dziecko z wykorzystaniem śmigłowca LPR. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory w pojazdach. W działaniach trwających ponad 3,5 godziny uczestniczyły zastępy JRG Mrągowo, OSP Nawiady, OSP Stare Kiełbonki, 2 ZRM ,śmigłowiec LPR oraz dwa patrole policji.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik
 


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij