Dominik ma niespełna osiem miesięcy i już musi mierzyć się ze śmiertelną chorobą. Chłopiec cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Pomóc mu może specjalistyczny i bardzo drogi wózek, na który nie stać rodziców Dominika. Pomóżmy małemu wojownikowi, by mógł jak najszybciej wyjść na spacer, a w przyszłości postawić swoje pierwsze kroki.

Dominik Kamiński z Nawiad miał zaledwie miesiąc, kiedy jego rodzice zauważyli u niego obniżone napięcie mięśniowe. Ich obawy potwierdziły testy genetyczne i już niebawem usłyszeli z ust lekarzy przerażającą diagnozę. SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni – to bardzo niebezpieczna, a zarazem bolesna choroba, w której mięśnie ciała słabną i stopniowo ulegają zanikowi.

Lekarze dają mu dwa lata życia, jeśli nie dostanie leku, którego jedna dawka to niebagatelny koszt 400 000 zł. Rodzice Dominika czekają na jego refundację, co może jeszcze trochę potrwać.

– Przez pierwsze dwa lub trzy miesiące bierze się lek co dwa tygodnie, później co 4 miesiące do końca życia. Ma być refundowany, ale to jeszcze potrwa i najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku będzie. Naszym zadaniem jest dożyć do leku i zachować jak największą sprawność. SMA jest chorobą, która z dnia na dzień może zabrać nam wszystko, zabrać ukochanego synka – ze łzami w oczach przyznaje nam mama chłopca Aneta Jaśniewicz-Kamińska.

Czekając na lek rodzice chłopca nie załamują rąk i dokładają wszelkich starań, by zmniejszyć cierpienie syna i zwiększyć jego sprawność. Dzięki ich ciężkiej pracy, ciągłej rehabilitacji i każdej złotówce przeznaczanej na zakup potrzebnego sprzętu Dominik wciąż walczy. Walczy o oddech, w czym pomaga mu respirator, walczy o sprawność, w czym może mu pomóc specjalistyczny wózek. Na chwilę obecną najbezpieczniejsze dla chłopca jest wychodzenie z domu w nosidełu, by mógł tak jak jego rówieśnicy wyjść na spacer, potrzebny jest wspomniany wózek. Niestety, wydatki rodziców ciągle rosną, ponoszą oni ogromne koszty rehabilitacji i leków. O pomoc w sfinansowaniu wózka proszą ludzi dobrych serc.

Również Wy możecie pomóc Dominikowi w walce z chorobą. Na stronie zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy na wózek dla Dominika. Na razie na koncie chłopca jest 2 286 zł, to niespełna 30% potrzebnej kwoty. Brakuje jeszcze 5 714 zł, by Dominik dostał wózek, który pomoże mu w niedalekiej przyszłości postawić pierwsze kroki i rozwijać sprawność. Pamiętajcie, liczy się każda złotówka.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij