Na terenie Gminy Piecki powstanie „OSA”, na którą samorząd otrzymał dofinansowanie. Otwarte Strefy Aktywności, bo o nich mowa zostaną utworzone w Pieckach i Nawiadach.

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki naboru pierwszej edycji Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Na liście znalazła się Gmina Piecki, która pozyskała dotację w wysokości 62 800 zł. Dzięki dofinansowaniu na Osiedlu Lawendowym w Pieckach oraz przy Szkole Podstawowej w Nawiadach powstaną miejsca do rekreacji zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców gminy.

W ramach zadania w okolicy istniejącego placu zabaw na Osiedlu Lawendowym w Pieckach powstanie ogólnodostępna strefa aktywności wyposażona w urządzenia siłowni plenerowej. W ramach tzw. strefy relaksu przewidziano montaż stołu tenisowego i stolika do gier. Ponadto planuje się wykonać elementy małej architektury (ławki, tablica informacyjna, stojak na rowery) oraz nową nawierzchnię. W Nawiadach natomiast planowany jest montaż urządzeń siłowni plenerowej, elementów sprawnościowego placu zabaw, elementów w tzw. strefie relaksu (stół tenisowy, stolik do gier), a także małej architektury (kosze na śmieci, ławki, stojak na rowery, tablica informacyjna). Wykonana zostanie również nawierzchnia w ramach stworzonej strefy.

Otwarta Strefa Aktywności umożliwi spędzanie czasu w sposób aktywny i stanie się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Całkowity koszt tej inwestycji to ok. 125 000 zł. Projekt zostanie zrealizowany w 2018 roku.

Źródło: Gmina Piecki

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Gość 2018-06-08 20:26
W Nawiadach potrzeba zadbać o teren wokół stawu w centrum wsi.
To jest priorytet !!! ( Przy szkole jest już wszystkiego full).
Same czyny społeczne to za mało.
Chociaż należą się mieszkańcom Nawiad podziękowania za to co już zrobili.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dino 2018-06-07 17:22
I te zarosną zielskiem !
Sporadycznie ktoś z nich korzysta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Rex 2018-06-07 16:34
Czyżby nadchodziły wybory ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij