W tym roku mija 25 lat od nawiązania partnerskiej współpracy pomiędzy Mrągowem, a niemieckim miastem Grünberg. Z tej okazji Urząd Miejski w Mrągowie oraz Stowarzyszenie Miast Partnerskich Mrągowo-Grünberg, przygotował obchody Jubileuszu, które odbędą się w naszym mieście w najbliższy weekend. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.

Akt współpracy miasta Mrągowa z miastem Grünberg podpisano 6 czerwca 1993 roku. W Mrągowie oraz w Grünberg, niemieckim miasteczku w Hesji, działają stowarzyszenia wspierające nawiązaną współpracę w ramach której organizowane są młodzieżowe wymiany, wzajemna wymiana doświadczeń przedstawicieli środowisk kulturalnych, twórczych, gospodarczych i organizacji pozarządowych. W tym roku mija ćwierćwiecze współpracy.

- Ten piękny Jubileusz jest wielkim świętem dla Mrągowa i Grünberg, dlatego przygotowujemy się do niego z wielkim zaangażowaniem - mówi Otolia Siemieniec, burmistrz Mrągowa - W najbliższy weekend nasze miasto odwiedzi wielu gości. Nasze zaproszenie przyjęli przedstawiciele Miasta Grünberg oraz francuskiego Condom. We wspólnym świętowaniu towarzyszyć nam będzie delegacja z Limanowej i Zielenogradska, przedstawiciele lokalnych władz, działacze społeczni i samorządowi - dodaje burmistrz.

Jubileusz partnerstwa z Grünberg daje możliwość spotkania mieszkańców z różnych państw i kultur. Jest także wyjątkową okazją do sformalizowania istniejących już od wielu lat stosunków z francuskim Condom. Porozumienie o współpracy między Mrągowem i Condom burmistrzowie obu miast podpiszą podczas głównych uroczystości jubileuszowych, w sobotę 9 czerwca w CKiT.

Program obchodów 25-lecia partnerstwa Mrągowo-Grünberg

09.06 (sobota)

15.00-17.30 Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie 

• Rozpoczęcie obchodów /występ Orkiestry Dętej Mrongovia
• Oficjalne przemówienia burmistrzów miast: Grünberg, Mrągowa oraz Przewodniczących Stowarzyszeń Miast Partnerskich
• Uroczyste podpisanie aktu współpracy Mrągowa i Condom
• Występ dzieci z Przedszkola Stokrotka
• Wręczenie medali z okazji 670-lecia Mrągowa
• Wręczenie prezentów
• Występ Grupy Biesiadnej

10.06 (niedziela)

10:30 Nabożeństwo Ekumeniczne w Parafii Ewangelicko-Augsburska w Mrągowie pod przewodnictwem pod przewodnictwem pastora Piotra Mendrocha, oprawa muzyczna: Chór Schola Vocale.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania.

Źródło: Urząd Miejski w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo obchody jubileusz 25-lecie Grünberg 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Rafał 2018-06-11 14:20
Porozumienie z miastem Condom może będzie dotyczyć nowej kolekcji prezerwatyw. Siemieńciwa mogła zdobyć zaufanie partnerów w tym zakresie po zamówieniu u artystów za grubą kase czajniko-penisa z nad jeziorka magistrackiego. Pozdrawiam Urząd Pracy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Daniel 2018-06-08 07:59
A czy ktoś będzie u urzędu pracy z Grünberg?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij