W sobotę 16 czerwca o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie wystąpi Mrągowska Scena Tańca Współczesnego oraz Teatr Światła. Muzyczne widowisko będzie podsumowaniem całorocznej pracy artystycznej obu grup działających od kilku lat w naszym mieście.

Zapraszamy mieszkańców Mrągowa na muzyczne widowisko przygotowane przez Mrągowską Scenę Tańca Współczesnego oraz Teatr Światła. Podczas tanecznego spektaklu obie grupy zaprezentują choreografie nad którymi pracowały w mijającym sezonie. 

W pierwszej części pokazu zaprezentuje się Mrągowska Scena Tańca Współczesnego, którą obecnie tworzy około 50 młodych tancerek, które uczyły się podstaw tańca, improwizowały, bawiły się i tworzyły choreografie pod kierunkiem Marty Szymborskiej. Dziewczęta skupione są w czterech grupach: 6-7 lat (Trzepak 2), 8-9 lat (Trzepak), 10-13 lat (Rozruch) i najstarszej grupie powyżej 14 lat. Mrągowska Scena Tańca Współczesnego w bieżącym sezonie kilkakrotnie występowała podczas organizowanych w mieście imprez, a także prezentowała się w konkursach zdobywając: nagrodę główną podczas Mazurskich Transformacji Tanecznych za choreografię „Śnienie” oraz wyróżnienie dla grupy „Rozruch” za choreografię „Po-wietrze”. Najstarsze dziewczęta reprezentowały także Centrum Kultury w Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego Coda we Włocławku.

Druga część pokazu będzie skupiona na elementach świetlnych. Pokaz z udziałem światłą zaprezentuję wspólne ze swoimi podopiecznymi Justyna Zapała. Od października zeszłego roku w ramach Teatru Światła działają dwie grupy: początkująca i zaawansowana. Swoją działalność opierają głownie na tańcu z poi, flagami i szarfami tworząc pokazy świetlne połączone z ruchem. W ostatnich latach zespół współpracował ze znanymi grupami kuglarskimi jak „Salamandra” i „Exodus”, czego wynikiem były widowiska prezentowane podczas Impresji Artystycznych „Śpiewające Obrazy”.  

Zapraszamy 16 czerwca o godz. 17.00 do Centrum Kultury i Turystyki na to muzyczne przedsięwzięcie. Jako goście wystąpią dwie grupy taneczne z Piecek: Intro i Happy Kids. Wstęp jest wolny!


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij