Przełom maja i czerwca był bardzo pracowitym czasem dla strażaków z powiatu mrągowskiego. Wśród 16 zdarzeń były pożary i kolizje drogowe. W działaniach brało udział 29 zastępów straży pożarnej w obsadzie 105 strażaków .

28 maja

Mrągowo - zabezpieczenie miejsca rojenia się pszczół w pobliżu placu zabaw do czasu przyjazdu pszczelarza, który zebrał pszczoły z drzewa

Stare Sady - samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby uderzył w murowane ogrodzenie. Nikt nie odniósł obrażeń, strażacy zabezpieczyli pojazd, odłączyli akumulator oraz usunęli olej pochodzący z uszkodzonego silnika.

29 maja

Lelek - pożar siana na poddaszu nieużytkowanej obory

30 maja

Mrągowo - zabezpieczenie rozlanego oleju napędowego na ulicy Olsztyńskiej

Piecki - usunięcie rozlanego oleju napędowego z drogi wojewódzkiej do którego doszło w wyniku zgubienia przez nieznany pojazd 20 litrowego pojemnika

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu

31 maja

Burszewo - samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby dorosłe i dziecko uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zderzenia wszyscy podróżujący odnieśli niegroźne obrażenia i zostali przewiezieni przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Strażacy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym oraz zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo, OSP Warpuny, 3 ZRM i 2 patrole Policji

Mikołajki - pożar śmieci na dzikim wysypisku w pobliżu ogródków działkowych.

Mrągowo - zabezpieczenie działań Policji i Zespołu Ratownictwa Medycznego

1 czerwiec

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego,

Mikołajki - przewrócona żaglówka na jeziorze Tałty, osoby które wpadły do wody o własnych siłach dopłynęły do brzegu,

2 czerwca

Mikołajki - pożar komory silnika samochodu osobowego,

Mrągowo - strażacy z JRG Mrągowo udający się na festyn z okazji Dnia Dziecka zauważyli leżącego na chodniku mężczyznę. Po stwierdzeniu obecności parametrów życiowych osoba została ułożona w pozycji bezpiecznej i zabezpieczona do czasu przyjazdu karetki pogotowia, która przewiozła go do szpitala.

Prawdowo - na stacji paliw stwierdzono ulatnianie się gazu z nieszczelnej instalacji zbiorników gazu LPG. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wyznaczono strefę niebezpieczną, zablokowano ruch na drodze krajowej nr 16, postawiono kurtynę wodną oraz monitorowano otoczenie przy pomocy miernika wielogazowego. W dalszej kolejności zakręcono zawory oraz zabezpieczono miejsce wycieku do czasu przyjazdu pracowników firmy serwisującej instalacje. W działaniach brały udział zastępy JRG Mrągowo oraz OSP Mikołajki.

Mrągowo - pożar izolacji przeciwwilgociowej garażu, który został spowodowany przez niedogaszone ognisko rozpalone zbyt blisko budynku.

3 czerwiec

Mrągowo - pożar śmieci

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij