W zamkniętym samochodzie w upalny dzień przez kilkadziesiąt minut przebywał kilkuletni chłopiec. Pozostawione w pojeździe śpiące dziecko zauważyła przechodząca kobieta, która wezwała policję.

Wczoraj po godzinie 16.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące pozostawionego w samochodzie dziecka. Na miejsce niezwłocznie pojechał patrol policji.

Funkcjonariusze w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że ta zauważyła stojące w na ulicy Bohaterów Warszawy auto, a w nim śpiące kilkuletnie dziecko. Następnie poszła do pobliskiego urzędu z zapytaniem, czy jest tam osoba, która je pozostawiła. Niestety, nikogo tam nie było. Dlatego próbowała obudzić dziecko. Niestety, bezskutecznie. Wezwani na miejsce funkcjonariusze postanowili wybić szybę. Dziecko nawet nie zareagowało na odgłos tłuczonego szkła. Ocknęło się po chwili.

Załoga karetki pogotowia, która została wezwana na miejsce zbadała 6-latka. Na szczęście nie doszło do tragedii, a dziecko było spragnione i zmęczone. Po niedługim czasie do samochodu podeszła matka, która powiedziała, że była na zakupach.

Sześciolatek był w aucie kilkadziesiąt minut. Na szczęście pomoc przyszła w porę i co ważne przysłużyła się temu właściwa reakcja otoczenia, które nie zbagatelizowało zagrożenia. Obecnie mrągowscy policjanci będą wyjaśniać, czy matka nie naraziła swojego syna na niebezpieczeństwo.

Policjanci apelują, aby pod żadnym pozorem nie pozostawiać dzieci w zamkniętym samochodzie, szczególnie w słoneczne dni. Pojazd może się okazać dla nich śmiertelną pułapką. Dlatego widząc dziecko w aucie - reaguj i dzwoń na numer 112. Pamiętaj, żeby zostać przy samochodzie i obserwować zachowanie dziecka. W sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu spróbuj wybić szybę.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
policja na sygnale Mrągowo upał dziecko 

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij