Wielkimi krokami zbliża się wielki dzień radości, czyli Dzień Dziecka. Oto propozycje, które specjalnie z tej okazji przygotowały Mrągowo, Mikołajki, Sorkwity oraz Piecki. Zachęcamy także do spędzenia tych wspólnych chwil także najmłodszych mieszkańców Gminy Mrągowo. Poszczególne sołectwa przygotowały także wiele niespodzianek.

Centrum Kultury i Turystyki zaprasza do wspólnej zabawy

Prezentacje taneczno - wokalne, gry i zabawy sportowe, klockologia, zabawy kuglarskie i plastyczne to tylko niektóre z atrakcji przygotowane przez CKiT w Mrągowie z okazji Dnia Dziecka. W tym roku impreza odbędzie się na świeżym powietrzu w sobotę 2 czerwca w godzinach od 10:30 do 15:00 na Placu Unii Europejskiej i połączona będzie z 22 już Spartakiadą Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych. Tego dnia Plac Unii Europejskiej zamieni się także w bajkową krainę z mnóstwem znanych postaci prosto z bajek i to za sprawą XII Światowych Dni Bajki, których obchody po raz 10 organizuje Biblioteka Miejska. W programie parada postaci bajkowych z udziałem mrągowskich przedszkolaków oraz konkurs na najpiękniejszy strój bajkowy. Nie zabraknie także głośnego czytania bajek pod hasłem "RODZICE DZIECIOM - wspólne czytanie bajek".

Zanim jednak zdecydujecie się na sobotni plenerowo - zabawowy dzień, proponujemy odwiedzić dzień wcześniej mrągowskie kino, o godzinie godz. 15.00 odbędzie się projekcja bajki "Kaczki z gęsiej paczki".

Obchody Dnia Dziecka wspierają: Piekarnia – Cukiernia Łuński, Zakład Cukierniczy Jagodzianka, Tadeusz Grudek & Krzysztof Trzciński, Piekarnia Cukiernia Marek Szabelski, Lodziarnia: Lody u Olka, Fundacja Alternatywnej Edukacji ALE, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie i Komenda Powiatowa Policji w Mrągowie.

Dzień Dziecka z "Kłobukiem"

Turnieje piłki nożnej, rejs statkiem i animacje dla najmłodszych szykowane są na 2 czerwca w Mikołajkach. Dzień Dziecka na stadionie miejskim zapowiada się wyjątkowo. Ponad 400 zawodników zgłosiło się do turniejów piłki nożnej, które ruszą od godziny 10.00 na stadionie miejskim w Mikołajkach. Kilka roczników młodych piłkarzy będzie rywalizować o puchary ufundowane przez burmistrza Mikołajek Piotra Jakubowskiego oraz prezesa Warmińsko - Mazurskiego Związku Piłki Nożnej Marka Łukiewskiego.

Dla tych, którzy nie będą zmagać się na boisku przewidziano animacje sportowe w specjalnej strefie dla dzieci. Siły zaś regenerować będzie można przy ciepłym posiłku i słodkim poczęstunku. Na koniec, około godziny 16.00, przewidziano rejs statkiem. Organizatorami wydarzenia są: MKS "Kłobuk", Centrum Kultury 'Kłobuk" oraz Gmina Mikołajki.

Gminy Dzień Dziecka w Sorkwitach

W najbliższy piątek 1 czerwca na boisku przy Szkole Podstawowej w Sorkwitach na najmłodszych będzie czekać mnóstwo atrakcji. Organizatorem tego wydarzenia jest Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach. Szczegóły znajdzecie na plakacie!Piecki zapraszają w niedzielę

Parafialny Zespół Caritas, działający przy Parafii Matki Bożej Różańcowej, po raz szósty organizuje niezapomniany dzień dla wszystkich dzieci. 3 czerwca to data, którą z pewnością zapamiętają najmłodsi mieszkańcy Gminy Piecki, bo tego dnia czekać będzie na nich wiele niespodzianek. Więcej szczegółów znajdziecie na plakacie.Ten wyjątkowy dzień na pewno w pamięci utkwi także najmłodszych z Gminy Mrągowo. Mieszkańcy poszczególnych sołectw przygotowali mnóstwo atrakcji. Szczegóły z pewnością znajdziecie na tablicach informacyjnych danych sołectw czy na profilach facebookowych.

pj

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij