Ulica Moniuszki na odcinku od pawilonów do ulicy Mazurskiej i 8-go Maja jest już jednokierunkowa. Policja ostrzega kierowców, by nie jeździli na pamięć. Za jazdę pod prąd możemy słono zapłacić.

Wjeżdżając na ulicę Moniuszki w Mrągowie warto zwrócić uwagę na znaki i nie jechać na pamięć. Władze miejskie, które administrują drogę, wprowadziły nowe oznakowanie. Od piątku na odcinku drogi od zabudowy ulicy Moniuszki 34 w kierunku do ulicy Mazurskiej i 8-go Maja obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Przypomnijmy. Ulica Moniuszki wykorzystywana była wcześniej jako parking, więc było tu bardzo ciasno. Szerokość drogi nie pozwalała na bezpieczne korzytanie z drogi w dwóch kierunkach i dodatkowe zatrzymywanie się, dlatego wprowadzono częściowy zakaz zatrzymywania się.

Na taki stan rzeczy narzekali zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy prowadzący tam działalność, poinformował nas Urząd Miejski w Mrągowie.

– Szerokość drogi ze względów bezpieczeństwa wymusiła wprowadzenie ograniczenia możliwości zatrzymywania się pojazdów – mówi Izabela Połeć z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. – Takie rozwiązanie, zdaniem przedsiębiorców, utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej i w ramach pewnego kompromisu, po konsultacjach komisji, złożonej z przedstawicieli policji, urzędu miejskiego i starostwa powiatowego, z mieszkańcami i przedsiębiorcami zaproponowano wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

Policja podkreśla, że za łamanie przepisów i jazdę pod prąd grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych.

– Zlikwidowano zakaz zatrzymywania się w tym rejonie, ale przypominamy,by nie stawiać samochodów w rejonie skrzyżowań i, co równie istotne, patrzeć na znaki – tłumaczy Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej komendy policji.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# ZMW (IP: 188.146.*.77) 2018-06-07 15:51
Dominik zostanie burmistrzem to zrobi tak jak życzą sobie tego mieszkańcy a nie jakie polecenie zza biurka wydała Otolia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dziadek 95 letni (IP: 83.9.*.129) 2018-06-03 11:21
Szanowna władzo Mrągowa nastawialiście znaków zakazu zatrzymywania się i postoju przed Moniuszki 10. A ja się pytam czy pomyśleliście o mieszkańcach wiekowych tego budynku. Jak sobie władzo wyobrażasz jak mają wiekowi niedołężni przejść do parkingów by wsiąść do samochodu i pojechać do lekarza czy na zabiegi? Dziękujemy ci władzo Mrągowa za utrudnianie nam życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianin (IP: 83.9.*.89) 2018-06-02 22:41
Do Pani Burmistrz.
Moja jest prośba o pomoc w rozwiązanie problemu Przy Ulicy Moniuszki 10 by ci ludzie których zna Pani osobiście pomogła im by ich dzieci mogły podjechać jak najbliżej ich domu i pomóc im jak najkruchszą drogą dojść do samochodu i wsiąść jak i potem wyjść z samochodu i wejść do budynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianin (IP: 83.9.*.89) 2018-06-02 22:34
Szanowni decydenci stawiacie znaki drogowe zwłaszcza zakazu zatrzymywania się i rugi zakaz zatrzymywania się i postoju bez jakiego kol wiek zastanowienia się.Przykład Moniuszki 10 .Mieszkańcy tego. W tym budynku mieszkają moi rodzice w wieku 95 i 92 są nie dołężni ledwo się poruszają, przyjeżdżam do nich by zawieżć do lekarz czy zabiegi i nie mogę stanąć samochodem pod ich domem, bo jakiemuś idiocie nie podobało sie e tu stanę i dzwoni na policję a ci od razu mandat i to wiele razy już zapłaciłem a policjanta gówno to obchodzi i mówi mi ze ma stanąć gdzie wolno czyli około 200 metrów. Przecież rodzice nie są w stanie takiej odległości przejść. A to że postawili zakaz przed Moniuszki 10 to zasługa pana Piotowskiego, bo sam jest zdrowy jak koń i go nie interesuje czyjaś niesprawność. Mam pytanie jaki idiota bez zastanowienia się postawił te znaki zakazu po idiotycznym telefonie? Mamnadzieję że taki człowiek w przyszłości będzie tak samo niesprawny i wtedy poczuje na własnej dupie uciążliwość. I do decydentów z urzędu miasta zanim polecicie po telefonie to najpierw przeanalizujcie sytuację a potem coś róbcie mądrego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Drogowiec (IP: 37.47.*.28) 2018-05-30 20:23
W tym mieście liczy się tylko przedsiębiorca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# duety do mety (IP: 89.231.*.50) 2018-05-29 20:05
Najlepszy rozwiązaniem i najtańszym było zakazu parkowania na całej długości dzisiejszej 1kierunkowej w godzinie 8-14 ściągnąć tabliczki ( nie dotyczy zaopatrzenia ) niech zakaz dotyczy to też pracowników sklepu i właścicieli,zao patrzenie można zrobić do 8 lub po 14(skończyły by się telefony z uprzejmie informuje że pod moim sklepem na zakazie stoi pani).Ulice zostawić dwu kierunkową z całkowity zakazem p. 8-14.
Kierowanie dziś ruchu w wąską ulice mazurską dwu kierunkowa, gdzie pełno samochodów parkujących po prawej i lewej to jakiś bezsens.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty (IP: 89.229.*.84) 2018-05-29 19:50
Dlaczego ludzi sprzedających na miejsowym rynku nazywacie przedsiębiorcam i? To zwykłe nieroby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# D.C. (IP: 164.127.*.182) 2018-05-29 17:33
No,to fakt.. przy szkole jest gorzej niz tu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkańcy (IP: 89.231.*.50) 2018-05-29 16:58
Zrobili dobrze dla kilku przedsiębiorców nie dla większości, mieszkańcy nie narzekali codziennie tam jezdziłem i było ok dziś narzekam ,rozumując w ten sposób trzeba koło szkoły nr.1 zrobić ulice 1 kierunkową
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij