Ulica Moniuszki na odcinku od pawilonów do ulicy Mazurskiej i 8-go Maja jest już jednokierunkowa. Policja ostrzega kierowców, by nie jeździli na pamięć. Za jazdę pod prąd możemy słono zapłacić.

Wjeżdżając na ulicę Moniuszki w Mrągowie warto zwrócić uwagę na znaki i nie jechać na pamięć. Władze miejskie, które administrują drogę, wprowadziły nowe oznakowanie. Od piątku na odcinku drogi od zabudowy ulicy Moniuszki 34 w kierunku do ulicy Mazurskiej i 8-go Maja obowiązuje ruch jednokierunkowy.

Przypomnijmy. Ulica Moniuszki wykorzystywana była wcześniej jako parking, więc było tu bardzo ciasno. Szerokość drogi nie pozwalała na bezpieczne korzytanie z drogi w dwóch kierunkach i dodatkowe zatrzymywanie się, dlatego wprowadzono częściowy zakaz zatrzymywania się.

Na taki stan rzeczy narzekali zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy prowadzący tam działalność, poinformował nas Urząd Miejski w Mrągowie.

– Szerokość drogi ze względów bezpieczeństwa wymusiła wprowadzenie ograniczenia możliwości zatrzymywania się pojazdów – mówi Izabela Połeć z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. – Takie rozwiązanie, zdaniem przedsiębiorców, utrudnia prowadzenie działalności gospodarczej i w ramach pewnego kompromisu, po konsultacjach komisji, złożonej z przedstawicieli policji, urzędu miejskiego i starostwa powiatowego, z mieszkańcami i przedsiębiorcami zaproponowano wprowadzenie ruchu jednokierunkowego.

Policja podkreśla, że za łamanie przepisów i jazdę pod prąd grozi mandat w wysokości 500 zł i 5 punktów karnych.

– Zlikwidowano zakaz zatrzymywania się w tym rejonie, ale przypominamy,by nie stawiać samochodów w rejonie skrzyżowań i, co równie istotne, patrzeć na znaki – tłumaczy Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej komendy policji.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Boris 2018-11-19 06:53
A unanimously against of women have side occurrence as the groove of purpose scale in the first few data or
customers of sexual, power many such as cyclic frequent or forbidding impression, or other public from
a personal relationship management, a wearing, or post op.
Asp net host viagra generic: http://headveins.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=iamthebest.us nasd.

Anniversary are you covered now for a stuffy, nose headache.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# ZMW 2018-06-07 15:51
Dominik zostanie burmistrzem to zrobi tak jak życzą sobie tego mieszkańcy a nie jakie polecenie zza biurka wydała Otolia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dziadek 95 letni 2018-06-03 11:21
Szanowna władzo Mrągowa nastawialiście znaków zakazu zatrzymywania się i postoju przed Moniuszki 10. A ja się pytam czy pomyśleliście o mieszkańcach wiekowych tego budynku. Jak sobie władzo wyobrażasz jak mają wiekowi niedołężni przejść do parkingów by wsiąść do samochodu i pojechać do lekarza czy na zabiegi? Dziękujemy ci władzo Mrągowa za utrudnianie nam życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianin 2018-06-02 22:41
Do Pani Burmistrz.
Moja jest prośba o pomoc w rozwiązanie problemu Przy Ulicy Moniuszki 10 by ci ludzie których zna Pani osobiście pomogła im by ich dzieci mogły podjechać jak najbliżej ich domu i pomóc im jak najkruchszą drogą dojść do samochodu i wsiąść jak i potem wyjść z samochodu i wejść do budynku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mrągowianin 2018-06-02 22:34
Szanowni decydenci stawiacie znaki drogowe zwłaszcza zakazu zatrzymywania się i rugi zakaz zatrzymywania się i postoju bez jakiego kol wiek zastanowienia się.Przykład Moniuszki 10 .Mieszkańcy tego. W tym budynku mieszkają moi rodzice w wieku 95 i 92 są nie dołężni ledwo się poruszają, przyjeżdżam do nich by zawieżć do lekarz czy zabiegi i nie mogę stanąć samochodem pod ich domem, bo jakiemuś idiocie nie podobało sie e tu stanę i dzwoni na policję a ci od razu mandat i to wiele razy już zapłaciłem a policjanta gówno to obchodzi i mówi mi ze ma stanąć gdzie wolno czyli około 200 metrów. Przecież rodzice nie są w stanie takiej odległości przejść. A to że postawili zakaz przed Moniuszki 10 to zasługa pana Piotowskiego, bo sam jest zdrowy jak koń i go nie interesuje czyjaś niesprawność. Mam pytanie jaki idiota bez zastanowienia się postawił te znaki zakazu po idiotycznym telefonie? Mamnadzieję że taki człowiek w przyszłości będzie tak samo niesprawny i wtedy poczuje na własnej dupie uciążliwość. I do decydentów z urzędu miasta zanim polecicie po telefonie to najpierw przeanalizujcie sytuację a potem coś róbcie mądrego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Drogowiec 2018-05-30 20:23
W tym mieście liczy się tylko przedsiębiorca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# duety do mety 2018-05-29 20:05
Najlepszy rozwiązaniem i najtańszym było zakazu parkowania na całej długości dzisiejszej 1kierunkowej w godzinie 8-14 ściągnąć tabliczki ( nie dotyczy zaopatrzenia ) niech zakaz dotyczy to też pracowników sklepu i właścicieli,zao patrzenie można zrobić do 8 lub po 14(skończyły by się telefony z uprzejmie informuje że pod moim sklepem na zakazie stoi pani).Ulice zostawić dwu kierunkową z całkowity zakazem p. 8-14.
Kierowanie dziś ruchu w wąską ulice mazurską dwu kierunkowa, gdzie pełno samochodów parkujących po prawej i lewej to jakiś bezsens.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# qwerty 2018-05-29 19:50
Dlaczego ludzi sprzedających na miejsowym rynku nazywacie przedsiębiorcam i? To zwykłe nieroby
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# D.C. 2018-05-29 17:33
No,to fakt.. przy szkole jest gorzej niz tu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkańcy 2018-05-29 16:58
Zrobili dobrze dla kilku przedsiębiorców nie dla większości, mieszkańcy nie narzekali codziennie tam jezdziłem i było ok dziś narzekam ,rozumując w ten sposób trzeba koło szkoły nr.1 zrobić ulice 1 kierunkową
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij