Prawie 200 zgłoszeń na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli mieszkańcy powiatu mrągowskiego od początku roku. Interaktywne narzędzie pozwala na wskazanie miejsc, w których zagrożone są bezpieczeństwo lub porządek publiczny.

Zastanawialiście się kiedyś, czy w Waszej okolicy jest bezpiecznie? Teraz możecie to sprawdzić, wchodząc na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki internetowemu systemowi każdy mieszkaniec powiatu mrągowskiego może także realnie wpływać na poprawę bezpieczeństwa w swoim najbliższym otoczeniu. Wystarczy kliknąć tu i zaznaczyć na mapie miejsce potencjalnie niebezpieczne. Zgłaszać można m.in. miejsca, w których dochodzi do aktów wandalizmu, używane lub sprzedawane są środki odurzające, czy przekraczana jest dozwolona prędkość. Następnie przekazana przez nas informacja trafi do policjantów, którzy sprawdzą zasadność zgłoszenia.

Policjanci zachęcają do korzystania z tego internetowego narzędzia, co realnie wpływa na poprawę bezpieczeństwa w mieście. – Zachęcamy mieszkańców, którzy jeszcze nie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa do zapoznania się z aplikacją i aktywnego korzystania z niej dla dobra wspólnego, jakim jest szeroko rozumiane bezpieczeństwo – mówi Dorota Kulig, rzecznik prasowy mrągowskiej komendy policji. – Liczymy, że dzięki owocnej współpracy z użytkownikami, będziemy mogli dalej rozwijać aplikację co w efekcie przyczyni się do poprawy poczucia bezpieczeństwa.

Od początku roku mieszkańcy Mrągowa i powiatu mrągowskiego zgłosili 194 zdarzenia. Sygnały te dotyczyły głównie nieprawidłowego parkowania, przekraczania dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w niedozwolonym miejscu.

red.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij