Nieprzytomny 58-latek leżał w mieszkaniu prawdopodobnie nawet przez trzy dni. Dzielnicowi zainteresowali się mężczyzną, a ich czujność pozwoliła uniknąć tragedii.

Samotnie mieszkającym 58-latkiem zainteresowali się mrągowscy dzielnicowi, którzy podczas obchodu po rejonie zapukali do jego drzwi. Brak reakcji i świecące się w mieszkaniu światło zaniepokoiło policjantów, więc postanowili interweniować. Zaglądając do lokalu przez okno, zauważyli leżącego na podłodze mężczyznę, który nie dawał oznak życia.

– Na miejsce wezwana została karetka, a mundurowi przez rozszczelnione okno weszli do mieszkania – mówi Dorota Kulig, rzecznik mrągowskiej komendy policji. – Policjanci sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny, które były słabo wyczuwalne. Natychmiast rozpoczęli resuscytację. W trakcie zauważyli, że mężczyzna próbuje otworzyć oczy. Do przyjazdu karetki monitorowali jego stan.

Po przybyciu karetki 58-latek został przewieziony do szpitala. Jak się później okazało, mężczyzna miał obrażenia ciała, prawdopodobnie przewrócił się i upadł, po czym nie dał rady wstać. W rozmowie z załogą karetki pogotowia ustalono, że mężczyzna mógł tak leżeć nawet od około trzech dni, a pomoc nadeszła w ostatniej chwili.

Pamiętajmy, że nasza szybka i właściwa reakcja może ocalić ludzkie życie!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Nnn 2018-05-25 13:58
Wiadomo na jakiej ulicy bądź osiedlu to było? Gdzie sąsiedzi? Ja wścibski nie jestem, ale zawsze zapukam do starszej sąsiadki jeśli Jej nie widzę kilka dni. Wystarczy zapukać i zapytać się czy wszystko ok i czy czegoś nie potrzebuje.
REAGUJMY! PAMIĘTAJMY - NAS TEŻ MOŻE COŚ TAKIEGO SPOTKAĆ.
TAKIE ŻYCIEh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# mieszkanka 2018-05-25 19:39
Moja mama widziala jakaś akcje rano, koło Lipowej, ale nie wiem czy to tu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij