To będzie prawdziwe święto tolerancji i sportu. W sobotę 2 czerwca na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie odbędzie się 22. Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych organizowana w ramach XX Warmińsko - Mazurskich Dni Rodziny.

Mrągowską Spartakiadę Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych rozpocznie tradycyjne wciągnięcie flagi na maszt i zapalenie znicza olimpijskiego o godz. 10:30. Jak na zawody przystało nie zabraknie konkurencji sportowych, te rozpoczną się o po godz. 11:00. Za udział przewidziano pamiątkowe dyplomy, medal oraz drobny upominek. Konkurencjom sportowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje plastyczne, animacyjne, zabawy przygotowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Mrągowie oraz występy artystyczne w wykonaniu: Zespołu Szkół Specjalnych, Domu Pomocy Społecznej, Orkiestry Dętej Mrongovia, Mrągowskiej Sceny Tańca Współczesnego, Akademii Artystycznej ARABESKA oraz Zumba Power Fit.

Jak podkreślają organizatorzy, impreza ma na celu popularyzowanie terapii ruchem wśród dzieci i młodzieży z różnymi upośledzeniami oraz łamanie barier społecznych pomiędzy osobami niepełnosprawnymi a w pełni zdrowymi.

Zaraz po zakończeniu konkurencji sportowych przez Plac Unii Europejskiej przejdzie Parada Bajkowych Postaci zorganizowana przez Bibliotekę Miejską w ramach obchodów Światowych Dni Bajki. W zabawie wezmą udział przedszkolaki z Mrągowa i okolic, spośród których jury konkursowe wyłoni najpiękniejsze bajkowe stroje. Tradycyjnie nie zabraknie także rodzinnego czytania bajek z udziałem rodziców.

mb/źródło:CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
Sylwerster Mrongoville 2019
X Zamknij