W dniach od 14 do 20 maja 2018 na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 12 zdarzeń w tym 2 pożary, 9 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach brały udział 23 zastępy straży pożarnej w obsadzie 71 strażaków.

14 maja

Mikołajki - o godzinie 18.10 strażacy zostali poinformowani o pożarze dachu na budynku garażowo - produkcyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek stwierdzono pożar trocin w zbiorniku oraz łat drewnianych znajdujących się pod pokryciem dachu wykonanego z blachy. Strażacy podali wodę na palące się trociny, a następnie przystąpili do demontażu pokrycia dachu i dogaszania pożaru. Miejsce po pożarze zostało sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej i przekazane właścicielowi. W działaniach brały udział 3 zastępy JRG Mrągowo i 3 OSP Mikołajki

15 maja

Mrągowo - strażacy zostali zadysponowani do nietypowego zdarzenia. Mężczyzna wskoczył z kładki do jeziora Czos, po czym nadział się na gwóźdź wbity w deskę, który przebił mu stopę na wylot. Strażacy dotarli do poszkodowanego, siedzącego na kładce, po uzgodnieniu działań z ratownikami medycznymi ustabilizowali stopę przy pomocy bandaży, a następnie przy pomocy pilarki do drewna obcięli części deski umożliwiając przeniesienie poszkodowanego do karetki i jego transport do szpitala.

Mrągowo - zabezpieczenie miejsca rojenia się pszczół

16 maja

Borowe - pożar suchych gałęzi i trawy na obszarze leśnym.

Karwie - zderzenie samochodu osobowego z motorowerem. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem został poszkodowany. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali personelowi karetki pogotowia, który przewiózł go do szpitala na dalszą obserwację,

Mrągowo - w związku z brakiem karetki strażacy zostali zadysponowani do osoby leżącej na chodniku. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli osobę poszkodowaną i udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM.

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

17 maja

Tałty - pomoc policji i MOPR w nocnym poszukiwaniu zaginionej łodzi. Po około 2 godzinach poszukiwany jacht został odnaleziony, jednostka miała awarię, osoby nią pływające nie potrzebowały pomocy medycznej.

Stare Kiełbonki - dk 58 - samochód osobowy, którym jechały 2 osoby uderzył w przydrożną skarpę i przewrócił się na dach. Chwile po wypadku na miejsce zdarzenia najechał strażak z JRG Mrągowo, który udzielił pierwszej pomocy, zakręcił zbiornik gazu LPG oraz odłączył akumulator. Osoby nie odniosły poważniejszych obrażeń

Mrągowo - dyżurny stanowiska kierowania otrzymał informację, że na terenie jednej z firm w Mrągowie z bocianiego gniazda na wysokości 10 m wypadają pisklęta kaczek. Po przybyciu okazało się, że 5 piskląt wypadło z gniazda. Wykorzystując podnośnik hydrauliczny stwierdzono, że w gnieździe są jeszcze 2 pisklaki. Wszystkie 7 sztuk zostało złapanych do kartonu i przeniesionych w okolice zbiornika wodnego.

Choszczewo - usunięcie leżącego na drodze konaru drzewa

18 maja

Sorkwity - dk 16 - usunięcie powalonego konaru drzewa blokującego jeden pas ruchu.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij