W Warpunach będzie można poczuć się jak prawdziwy strażak. W najbliższą sobotę na boisku sportowym zaplanowano Festyn sportowo-rekreacyjny drużyn strażackich Gminy Sorkwity. Tym razem jednak w potyczkach wziąć udział będą mogły nie tylko gminne jednostki OSP czy młodzieżowe drużyny pożarnicze, ale także sami mieszkańcy.

W sobotę 19 maja w Warpunach odbędzie się Festyn sportowo-rekreacyjny drużyn strażackich Gminy Sorkwity. W rywalizacji udział wezmą gminne jednostki OSP z Sorkwit, Warpun, Rybna i Gizewa oraz młodzieżowe drużyny pożarnicze z Sorkwit. Po raz pierwszy w historii festynu spróbować sił będą mogli także mieszkańcy.

– Przygotowanych zostanie pięć konkurencji dla jednostek OSP i dorosłych mieszkańców – zachęca Paweł Rolnik, komendant gminny Jednostek OSP w Sorkwitach. – Uczestnikom przyjdzie pokonać slalom z wiadrami wypełnionymi wodą, ubierać się na czas, czy zmierzyć się z wagą płaczu. Okazję, by poczuć się jak strażak Sam będą mieć także młodzieżowe drużyny pożarnicze i mali uczestnicy festynu, m.in. w przeciąganiu na czas manekina ważącego 20 kg. Wszystkie konkurencje wymagać będą sprytu, kreatywności, a czasami siły. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału.

Poprzednie edycje festynu w Warpunach były typowymi zawodami pożarniczymi, w których strażacy ochotnicy sprawdzali się w rozwinięciu bojowym i sztafecie pożarniczej. W tym roku impreza w formie pikniku ma nie tylko zaprezentować pracę strażaków ochotników, ale także zachęcić mieszkańców do współpracy czy wstąpienia w szeregi OSP.

Organizatorami są Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Sorkwitach i Zarząd OSP Warpuny.

mb

Słowa kluczowe:
Warpuny festyn OSP Sorkwity strażacy ochotnicy 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij