Po raz pierwszy w mrągowskim przedszkolu „Stokrotka” odbył się „Przegląd Pieśni Patriotycznych”. Przedszkolaki w ten sposób uczciły zbliżającą się 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

To był szczególny dzień w życiu wychowanków mrągowskiej „Stokrotki”. Po raz pierwszy w murach przedszkola odbył się „Przegląd Pieśni Patriotycznych”w związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przeglądzie wzięły udział dzieci w wieku 4-6lat. Na początek mali wykonawcy zaśpiewali hymn państwowy, a następnie każda grupa wykonała pieśń o tematyce patriotycznej. Usłyszeć więc można było „Marsz Pierwszej Brygady”, „Pierwsza kadrowa”, „Polska- biało- czerwoni”. „Płynie Wisła”, „ Jestem Polką i Polakiem” „Jak długo w sercu naszym” i „Marsz 3- Maja”. Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami i pamiątkowym zdjęciem.

– Celem przeglądu było wspieranie wychowania patriotycznego młodego pokolenia poprzez formy aktywności artystycznej, zachęcanie do wspólnych muzycznych spotkań oraz przywrócenie naszej zbiorowej pamięci polskich pieśni patriotycznych. Mamy nadzieję, że każdy z naszych wychowanków będzie z dumą podkreślał swoją polskość – powiedziała Elżbieta Połomka, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 „Stokrotka” w Mrągowie.

Przegląd Pieśni Patriotycznych odbył się we wtorek 8 maja.

 

Przegląd Pieśni Patriotycznych - fot. Przedszkole "Stokrotka"


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij