W Rozogach na terenie Gminy Sorkwity zakończyła się budowa nowego pomostu. Inwestycja, która została zrealizowana z własnych środków gminy będzie służyć przede wszystkim mieszkańcom i odwiedzającym co roku gminę turystom.

Na jeziorze Pierwój w miejscowości Rozogi został wybudowany nowy pomost. Inwestycja wykonana została w ramach własnych środków Gminy Sorkwity. Koszt inwestycji to prawie 30 tysięcy złotych. Wykonawcą pomostu była firma z Marcinkowa.

- Jest to już siódmy pomost pobudowany w ostatnich latach na terenie Naszej gminy, który będzie służył mieszkańcom i turystom. Pomost będzie również doskonałym miejscem do odpoczynku i podziwiania jeziora z innej perspektywy – mówi Józef Maciejewski, wójt gminy Sorkwity. - Kolej na budowę następnych pomostów we wsi Borowe nad jeziorem Dłużec, dla Kozłowa nad jeziorem Babięty Małe i dla Rybna nad jeziorem Piłakno.

To jednak nie jedyna inwestycja na terenie gminy. Trwa także modernizacja oświetlenia ulicznego, która potrwa do końca czerwca. Zrealizowanie tego zadania przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców oraz znacznie obniży koszty zużycia energii elektrycznej.
Wartość inwestycji wynosi ponad pół miliona złotych. Wymianę starych opraw na nowsze, energooszczędne rozpoczęto od miejscowości Warpuny.

pj/źródło: Gmina Sorkwity


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Waldek (IP: 188.146.*.1) 2018-05-18 20:19
Bardzo dobrze. Widać że w gminie coś się dzieje. Nowe inwestycje, pomysły oby tak dalej. Cofnijmy się do czasów kiedy gminą rządził inny Pan i nic z tego nie wynikało oprócz bardzo dużego zadłużenia i grabienia tylko w swoją stronę. Także inicjatywa super i teraz czas na inne sołectwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# EDEK (IP: 31.135.*.9) 2018-05-17 17:19
Niech się wezmą za drogi bo dziura na dziurze.Pomosty potrzebne sa na 2-3miesiace a drogami ludzie codziennie jeżdżą.Turysta przyjeżdża podziwiać naturę a nie pomosty.Turyści mają auta i żeby dojechać do celu potrzebna jest droga a nie werdepy.Mamy najgorsze drogi w Gminie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# GIENEK (IP: 89.231.*.142) 2018-05-18 08:42
Taaa.... WERDEP, a może jeszcze darmowe mieszkania ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mieszkanin gminy (IP: 94.254.*.157) 2018-05-17 11:13
Drogi gminne są w opłakanym stanie ale nie przecież lepiej niech ludzie mają pomost niż dobre drogi przez które zimą czy wczesną wiosną w razie czego żadne służby ratownicze nie mogą dojechać ale tak niech wójt buduje pomosty jasne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# jan (IP: 83.6.*.71) 2018-05-17 09:50
czyżby zbliżały się wybory Panie Wójcie - trzeba ludziom mydlić oczy dla kasy !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij