Mrągowski magistrat rozstrzygnął przetarg na dzierżawę Mrongoville. Do walki o „Dziki Zachód” przystąpiła tylko jedna firma i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z początkiem października przejmie ona rządy w miasteczku.

Mrągowski samorząd rozstrzygnął przetarg i wybrał nowego dzierżawcę Miasteczka Westernowego Mrongoville. Do przetargu zgłosił się tylko jeden oferent. Wyzwanie rządzenia mrągowskim „Dzikim Zachodem”, miejmy nadzieję, przez kolejne 10 lat, podjął Daniel Lewakowski, właściciel m.in. jednej z firm motoryzacyjnych w Mrągowie. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim, nowy dzierżawca za stawkę miesięcznego czynszu na poziomie około 6,3 tys. netto, z dniem 1 października przejmie Miasteczko Westernowe Mrongoville, dzięki czemu zostanie zachowana ciągłość działalności.

– Lubię wyzwania, a dzierżawa miasteczka będzie kolejnym na to przykładem. Na początek zmiana nazwy, przejmujemy nazwę Mrongoville Familly Town. Zamierzamy ożywić to miejsce, otworzyć się na mieszkańców i turystów. Wstęp na miasteczko będzie wolny z wyjątkiem niektórych imprez. Będzie to miasteczko dla całych rodzin, otwarte cały rok i oferujące atrakcje o każdej porze roku – powiedział nam Daniel Lewakowski, który postanowił pokierować miasteczkiem.

Wydaje się, że nowy inwestor zna się na rzeczy, a po głowie chodzą mu różne pomysły na ożywienie mrągowskiego „Dzikiego Zachodu”. Z takiego obrotu sprawy cieszą się władze miasta.

– To bardzo dobre informacje – mówi Tomasz Witkowicz, zastępca burmistrza miasta. – Z zapowiedzi nowego dzierżawcy wynika, że już od początku października, czyli w momencie wydzierżawienia, będą organizowane liczne atrakcje, a samo miasteczko ma funkcjonować cały rok. Dotychczasowa działalność nowego dzierżawcy, współpraca z miastem jest bardzo pozytywna, a nas dodatkowo cieszy, że osoby, które pracowały za granicą z powodzeniem mogą wrócić do naszego miasta, tutaj inwestować i rozwijać swoją działalność – przyznaje Tomasz Witkowicz, wiceburmistrz Mrągowa.

Przed nowym dzierżawcą niełatwe zadanie – przywrócenia dobrej renomy tego miejsca, bo poprzednie lata działalności Mrongoville nie należały do najlepszych.

– Działalność w miasteczku zaczynamy 1 października, a pierwszym mocnym akcentem ma być Bieg Kowboja, który z naszym wsparciem organizuje Tomasz Kalinowski. W planach mamy inwestycje w postaci stadniny koni czy dodatkowych domków noclegowych. Nie zabraknie także atrakcji dla całych rodzin i eventów. Chcemy organizować także wesela czy chrzciny, tak aby to miejsce żyło cały rok – dodaje nowy najemca miasteczka Mrongoville.

Przypomnijmy, Mrongoville zostało oddane do użytku w 2008 r. W 2012 roku podpisano pierwszą umowę na dzierżawę, a oświęcimska spółka Planeton wycofała się z niej po niespełna dwóch latach. Kolejnego najemcę udało się znaleźć w 2015 roku. Firma „Apanachi” z Kurzętnika miała być wybawieniem dla mrągowskiego „Dzikiego Zachodu”, jednak z przyczyn osobistych zwróciła się o rozwiązanie umowy z końcem tegorocznego sezonu. To, czy wybierając nowego dzierżawcę, miasto na trwałe rozwiązało problem z dzierżawą Mrongoville, pokażą najbliższe miesiące.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Kamil (IP: 31.135.*.18) 2018-05-17 11:11
Szanowni Państwo czy ktoś tu jeszcze wierzy w bełkot siemieńcowej i jej zastępcy witkowicza..... ...? To pomysł siemieńcowej i jej porażka. Kituja jak mogą bo do błędu przyznać się nie chcą. Przy kolejnych dzierżawach też będą wpadali w zachwyt......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alojzy (IP: 89.229.*.140) 2018-05-18 20:06
Cytuję Kamil:
Szanowni Państwo czy ktoś tu jeszcze wierzy w bełkot siemieńcowej i jej zastępcy witkowicza........? To pomysł siemieńcowej i jej porażka. Kituja jak mogą bo do błędu przyznać się nie chcą. Przy kolejnych dzierżawach też będą wpadali w zachwyt......

Brawo Daniel, malkontenci i zawistni narzekają i płaczą, że w Mrągowie, ba, a Polsce to nic się nie opłaci i trzeba sp......ć z Mrągowa i z Polski, a Ty Danielu nie boisz się wyzwań, z Żoną prowadzicie siłownię całodobową i jest super, świetnie, sam tam chodze i wiem co piszę. Teraz Mrongovile, życzę Tobie i Twojej Żonie sukcesów. A jednak jak się chce to i Mrągowie można, tylko trzeba chcieć, a nie narzekać i chodzić do MOPS-u. Ci co psy wieszaja na pani Burmistrz, to niech sie wezmą za pracę, bo teraz tak jest, że kto chce to i pracę znajdzie i nie musi jej długo szukać, w Mrągowie też. Leniu jeden z drugim, nie narzekaj, weż się w gar sc, więcej optymizmu i wiary w siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.1) 2018-05-16 20:48
Czemu burmistrzowa nezadba by mlodych zatrzymac i jak w Mikolajkach czy Pieckach mieszkania im zapewniaja tu jest tyle terenu by mlodym wybudowac zajmuje sie innymi rzeczami nie tymi c najbardziej potrzebne WYMIENIC CZAS NA MLODYCH KREATYWNYCH MYSLCIE LUDZIE ZMIENCIE WRESZCIE TE KOMUNE BO NADAL TRWA
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Też ja (IP: 89.231.*.142) 2018-05-17 10:52
Co to znaczy: zapewnić mieszkania młodym??? Może wraz z dowodem osobistym wręczać klucze do własnego M? jeśli tak, to czemu tylko dla młodych? Ci w średnim i starszym wieku musieliby jednak już sami sobie zapewnić? A kto miałby to sfinansować? No chyba właśnie ci średni i starsi? A gdzie miejsce na własną przedsiębiorczo ść, zaradność i ewentualnie wsparcie rodziców? Czym zatem dla ciebie jest ta młodzieńcza kreatywność? Domaganiem się aby inni za ciebie wybudowali? Ciekawa postawa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Ja (IP: 89.229.*.1) 2018-05-19 09:43
Dobrze ktos napisal kto mowi zadarmo czy w Mikolajkach buduja za darmo czytaj ze zrozumieniem chodzi oto ze male miasteczko a wladza potrafi robic rzeczy potrzebne mozna mozna wiec u nas trzeba wymienic bo nic w tej sprawie sie niedzieje socjalne mieszkania to inna kwestia tu chodzi wspomudz mlodych by nieuciekali i mieli swoj kat i tojest najwazniejsze nie udaja ze cos robia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MATAN (IP: 37.47.*.157) 2018-05-18 05:31
Nik nie oczekuje mieszkan za darmo, ale moze najsampierw zainyeresuj sie sytuacją mieszkaniowa w mragowie, miasto buduje nowe bloki na kolejowej i mieszkania rozdaje socjalne dla stalych bywalcow Mopsu, ludzi co to cale życie na zasilkach, albo tym co ich wspiera 500+ ,A co z nami ludźmi mlodymi, aktywnymi zawodowo, posiadojacymi jedno lub dwoje dzieci, ktorzy z racji pracy w mragowie nie są wydolni aby dostac kredyt na wlasne M. O ten sort ludzi nikt sie nie martwi i ma nas w dupie począwszy od burmistrza a kończący na Premierza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Alojzy (IP: 89.229.*.140) 2018-05-18 20:09
Maten przestań bredzić, najpierw poznaj temat i sytuacje, a dopiero potem możesz coś powiedzieć, oby sensownego, nie bredż !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Oj Bul (IP: 89.231.*.142) 2018-05-18 08:47
Za Bronkiem : zmień pracę i weź kredyt. Zawsze można dorobić na całym terenie UE, a nie tylko narzekać....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# MATAN (IP: 37.47.*.168) 2018-05-17 09:27
Niestety ale taki glosy jak ten, zdaj sie byc nie słyszalne i jjak narazie niema nadzieji na zmiany. Listy potencjalnych kandydatow na burmistrza nie napawają optymizmem. Musimy sie zorganizowac sami i samemu w sposób spoldzielczy postawic sobie mieszkania. Tu potrzeba szerszej dyskusji w wiekrzym gronie ludzi potrzebujacych mieszkan sami niestety nic nie zwojujemy, a na miekljski TBS niema co liczyc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dariusz (IP: 31.135.*.8) 2018-05-16 19:50
Szacunek za podjęcie wyzwania. Trzeba będzie chodzić i wspomagać inicjatywę. To powinien być obowiązek każdego mieszkańca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bezdomny. (IP: 89.229.*.131) 2018-05-16 21:19
DARIUSZ.
CHYBA DOSTAŁ ORGAZMU NA WIEŚĆ O NOWYM DZIERŻAWCY, JEGO WYZWANIU I INICJATYWIE.
TAKIEMU TO NAWET KOBIETY DO SZCZĘŚCIA NIE TRZEBA.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# F (IP: 83.6.*.225) 2018-05-16 16:18
Zdjęcia na siłce porobione i opublikowane to i bum minął ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Karolll (IP: 89.229.*.229) 2018-05-16 15:19
Dość odważnie ale fajnie,że ktoś z tutejszych. Power Gym także spoko ale po ilości osób widać że początkowy bum już minął. Życzę powodzenia i wytrwałości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij