Po raz 16. Warsztaty Terapii Zajęciowej z Mikołajek organizują Ogólnopolski Przegląd Małych Form Teatralnych. W tegorocznym przeglądzie weźmie udział 12 zespołów.

XVI Przegląd Małych Form Teatralnych „Doceń swój talent” to impreza, podczas której niepełnosprawni intelektualnie artyści ukazują swoje umiejętności i talenty. Jutro, 17 maja w w Hali Sportowej w Mikołajkach pojawi się 12 zespołów: 10 zespołów z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Mikołajek, Kętrzyna, Giżycka, Gołdapi, Ełku, Pisza, Olecka, Moniek, Grajewa i Filipowa oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie, gościnnie wystąpią dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego z Mikołajek. Celem przeglądu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów osób niepełnosprawnych oraz inspirowanie do teatralnych prób wyzwalających twórczą aktywność niepełnosprawnych intelektualnie, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej, stworzenie możliwości wymiany doświadczeń.

Przegląd przeprowadzony będzie w formie konkursu. Oceny grup artystycznych dokona jury, w którego skład wejdą profesjonaliści. Każdy zespól zostanie nagrodzony. W przerwach między wystąpieniami grup teatralnych wystąpi zespół wokalny „Beciaki” z Suwałk.

Organizatorzy mają nadzieję, iż przygotowane spektakle, tak jak co roku będą oryginalne i dostarczą wszystkim wielu artystycznych doznań i wzruszeń, a spotkanie i dyskusje zdecydują nie tylko o wspaniałej atmosferze Przeglądu, ale pozwolą zintegrować wszystkich, którym idea teatru osób niepełnosprawnych jest bliska.

Przegląd jest imprezą otwartą, na którą serdecznie zapraszamy. Projekt współfinansowany ze środków PFRON, Urzędu Miasta i Gminy Mikołajki oraz środków własnych PSONI Koło w Mikołajkach. 


   

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij