W dniach od 7 do 13 maja 2018 na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 19 zdarzeń w tym 8 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział  35 zastępów straży pożarnej w obsadzie 127 strażaków.

7 maja

Mikołajki - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu handlowego

8 maja

Mrągowo - przed godziną 9.00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie otrzymał informację o pożarze ładunku przewożonego na naczepie samochodu ciężarowego na drodze krajowej 59 - Zachodniej Obwodnicy Miasta. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono rozwinięty pożar przewożonego ładunku 66 bel słomy. Natychmiast podano 2 prądy wody w celu przytłumienia ognia oraz niedopuszczenia do zapalenia się pojazdu, naczepy oraz przydrożnych ekranów. Po zlokalizowaniu pożaru przemieszczono ciężarówkę z drogi krajowej na pobliskie nieużytki i przy pomocy koparko - ładowarki usunięto palące bele z naczepy i rozpoczęto ich dogaszanie. W działaniach brały udział 2 zastępy JRG Mrągowo, OSP Piecki, patrol Policji i Straży Miejskiej.

Dobry Lasek - na drodze wojewódzkiej 610 samochód osobowy, którym podróżowały 2 osoby wpadł do rowu. Osoby te nie odniosły poważniejszych obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazd.

Mrągowo - pożar trawy i drewnianych podkładów kolejowych

9 maja

Sorkwity - usunięcie niebezpiecznie zwisającego nad drogą krajową 16 suchego konaru drzewa

Mrągowo - zabezpieczenie miejsca gnieżdżenia się niebezpiecznych owadów w placówce oświatowej. Teren zabezpieczono i oznakowano, administratorowi obiektu zalecono wezwanie firmy zajmującej się usuwaniem gniazd owadów

Mrągowo - dogaszenie pozostałości słomy po pożarze z poprzedniego dnia

10 maja

Mikołajki - kolizja dwóch samochodów osobowych, bez osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzania i pojazdy.

Mrągowo - strażacy zostali zadysponowani do osoby leżącej na ulicy Oficerskiej ze względu na brak karetki pogotowia. Po przybyciu na miejsce udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, zabezpieczyli krwawiące rany, unieruchomili odcinek szyjny kręgosłupa oraz podali tlen. Po ocenie stanu poszkodowanego przez ratowników medycznych został przewieziony na dalszą obserwację do szpitala.

Mrągowo - pożar komory silnika samochodu osobowego został ugaszony przy pomocy piany gaśniczej. Strażacy odłączyli również akumulator i zakręcili zawór zbiornika gazu LPG.

11 maja

Marcinkowo - pożar trawy i składowanego drewna, który zagrażał rozprzestrzenieniem się na pobliski budynek mieszkalny

12 maja

Mrągowo - zabezpieczenie działań policji

Nikutowo - sprawdzenie obecności tlenku węgla w mieszkaniach budynku wielorodzinnego

Olszewo - pożar pozostałości roślinnych i starych mebli

Bagienice Małe - alarm fałszywy w dobrej wierze

13 maja

Szestno - 2 pożary trawy na nieużytkach na powierzchni około 15 arów.

Mikołajki - droga krajowa 16 zderzenie samochodu osobowego z motocyklem. Kierujący jednośladem został przewieziony na obserwację do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pojazd.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

 

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij