Każdego roku w maju odbywa się Noc Muzeów. Tegorocznej edycji nie może zabraknąć także na Ziemi Mrągowskiej. Do nocnego zwiedzania zaprasza Muzeum w Mrągowie, Muzeum Sprzętu Wojskowego oraz Starostwo Powiatowe. Jedyną taką noc organizuje także Muzeum Regionalne w Pieckach.

Poznajcie jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków w naszym mieście. Mowa o siedzibie Starostwa Powiatowego w Mrągowie, które w najbliższy piątek 18 maja o godzinie 20:00 macie okazję poznać od innej strony. Uczestnicy tego wieczoru poznają architekturę budynku oraz jego otoczenie, będą mieli okazję zobaczyć gdzie był pokój muzyczny, jadalnia, gabinet pracy i sypialnia, a także obejrzeć ogromną konstrukcję dachową. Wydarzenie odbywa się w ramach Jubileuszu 200-lecia Powiatu Mrągowskiego.

Z kolei w sobotę 19 maja swoje drzwi otworzy Mrągowskie Muzeum, które zaprasza na ciekawostki XIX i XX wieku, zwiedzanie wystaw przygotowanych na 670-lecie Mrągowa i opowieści o "dwóch kamieniach". Początek o godzinie 21.00.

Tego wieczoru koniecznie wybierzcie się również do Muzeum Sprzętu Wojskowego przy ulicy Przemysłowej, gdzie będzie można obejrzeć nowe eksponaty, zobaczyć jak muzeum szykuje się do sezonu, ogrzać przy ognisku i porozmawiać z muzealnikami. Zaprezentowane zostaną także zdjęcia z imprez, które zorganizowali pracownicy muzeum i które odwiedzili w ciągu roku, a także dokumentujące remonty dostępnych w siedzibie eksponatów. Dla odwiedzających jako poczęstunek pyszna wojskowa grochówka.

Mamy jeszcze jedną propozycję. Zapraszamy także chętnych do Muzeum Regionalnego im. Walentyny Dermackiej z Sapiechów w Pieckach, gdzie od godziny 17:00 do 21:00 czekać będą na was muzyczne niespodzianki. Jednym z zaproszonych gości będzie Cezary Makiewicz i Koltersi. Zapraszamy.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij