Mrągowscy studenci UTW oraz miłośnicy spacerów z kijkami w sobotę 12 maja uczestniczyli w wspólnym marszu. Już po raz szósty seniorzy uczęszczający na co dzień do MUTW zorganizowali marsz nordic walking. Zarząd Mrągowskiego Uniwersytetu zaprosił także słuchaczy UTW z Giżycka i Mikołajek.

W sobotnie przedpołudnie przed budynkiem CKiT zgromadziło się kilkadziesiąt osób z kijkami. Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie całej grupy i o godz. 11:00 wyruszono w drogę. Trasa wiodła promenadą nad jeziorem Czos do Ekomariny, następnie przez miasteczko Mrongoville i zakończyła się przy ośrodku "Polonez" nad Jeziorem Czarnym. Uczestnicy przemaszerowali ok. 5,5 km.

Zmęczeni seniorzy zasiedli przy stołach. Nadwątlone marszem siły wzmocniono smacznym posiłkiem, przygotowanym przez obsługę "Poloneza", za który to posiłek w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Miło było starszym ludziom po trudach przemarszu odpoczywać przy dźwiękach muzyki w wykonaniu 2-osobowej orkiestry, mając przed oczami tak piękny widok na jezioro. Po obiedzie rozpoczęły się zawody sportowe w trzech konkurencjach: strzelanie z pistoletu pneumatycznego do puszek, rzuty lotką do tarczy oraz ringo. Radości i śmiechu było co niemiara, seniorzy bawili się jak dzieci. Zwycięzcy w każdej konkurencji otrzymali symboliczne nagrody.

O godz. 18:00 ogłoszono koniec imprezy. Jej uczestnicy na pewno z przyjemnością długo będą wspominać ten słoneczny i piękny dzień. Słowa uznania należą się Zarządowi Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za tę starannie przygotowaną i perfekcyjnie zrealizowaną atrakcyjną imprezę sportowo-rozrywkową.

Mrągowski Uniwersytet Trzeciego Wieku


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij