Kuba Kucharski, autor książki „W uścisku Katriny” był gościem Biblioteki Miejskiej w Mrągowie. Spotkanie autorskie z mrągowianinem, który 13 lat temu przeżył huragan Katrina w Nowym Orleanie cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Spotkanie w Mrągowie było pierwszym spotkaniem autorskim promującym książkę „W uścisku Katriny”. Wybór nieprzypadkowy, bo Mrągowo to rodzinne miasto Kuby Kucharskiego. I należy przyznać, że autor udanie rozpoczął cykl spotkań z czytelnikami. Sale Biblioteki Miejskiej w Mrągowie zapełniła się w całości, a z sali nie brakowało ciekawych pytań skierowanych do autora. Kuba opowiedział nie tylko o samym przebiegu wydarzeń w Nowym Orleanie, ale także o tym jaką lekcję życia dało mu to, co widział i przeżył.

Po spotkaniu wszyscy chętni mogli oczywiście liczyć na podpis autora z osobistą dedykacją. Spotkanie z Kubą Kucharskim poprowadził Piotr Piercewicz, redaktor mragowo24.info

Wkrótce Biblioteka Miejska gościć będzie kolejne ciekawe osoby. Jeszcze w maju gościem będzie Marcin Meller, a w czerwcu Tomasz Sekielski.

Galeria zdjęć ze spotkania - kliknij.


O czym opowiada „W uścisku Katriny”? Kuba, latem 2005 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Work&Travel dla studentów. Trafił do Nowego Orleanu, gdzie podjął pracę w parku rozrywki. I to właśnie w tym mieście rozegrały się dramatyczne sceny huraganu Katrina, których Kuba stał się świadkiem i uczestnikiem. Po latach postanowił opisać to, co działo się w samym mieście przed i po huraganie. Książka jest nie tylko dokumentacją dramatycznych dni, ale także analizą przyczyn i następstw tego katastrofalnego w skutkach zjawiska, określanego często największą katastrofą naturalną w dziejach Stanów Zjednoczonych.


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij