Nawet do 5 lat pozbawienia wolności może grozić pijanemu mężczyźnie, który wszedł na dach budynku Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

W sobotę (12.05) około godziny 08:00 mrągowscy policjanci otrzymali informację, że na dachu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie znajduje się mężczyzna, który wyrywa różne elementy tam znajdujące się i zrzuca je na dół. Na miejsce pojechał patrol policji i straż pożarna. Po chwili negocjacji mężczyzna sam zszedł na dół. Wtedy funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami stwierdził, że szukał na dachu pokemonów i zdenerwował się, bo ich tam nie znalazł.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci w trakcie interwencji ustalili, że wartość zniszczonego mienia to około 1500 złotych. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Według kodeksu karnego za to przestępstwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# zadzwiny (IP: 37.47.*.211) 2018-05-14 14:32
A czemu jest tak napisane że 5 lat za wejście na dach CKiT a nie że 5 lat za zniszczenie mienia na dachu CKiT ? jaka sensacja ma być że za wejśc na dach można do wiezenia iść ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij