Mrągowski Chór Kamerton na chwilę przeniósł nas do lat 20-tych i 30-tych minionego stulecia. Koncert, który odbył się w Święto Konstytucji na długo zapamiętają mieszkańcy Mrągowa.

3 maja w Centrum Kultury i Turystyki odbył się koncert - retro w wykonaniu Chóru Kamerton. Podczas tego muzycznego wieczoru przenieśliśmy się w czasie do lat 20 – tych i 30 – tych minionego stulecia.

Chór zaprezentował program złożony z największych przebojów takich klasyków jak m. in: Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna oraz Jan Kiepura. Przypomnieliśmy sobie „Zimnego drania”, „Brunetki, blondynki”, ”Umówiłem się z nią na dziewiątą”, nie zabrakło także takich hitów jak „To ostatnia niedziela” czy też „Miłość Ci wszystko wybaczy”.

Chcąc odtworzyć wyjątkowy charakter okresu międzywojennego zespół zaprezentował się w strojach odpowiadających kanonom tejże epoki. W stylizacjach Pań królowały suknie, charakterystyczne nakrycia głowy oraz perłowe sznury, natomiast u panów muchy, białe szaliczki i oczywiście kapelusze na głowach.

Całości klimatu dopełnił pokaz slajdów i brawurowe prowadzenie koncertu w wykonaniu Pani Barbary Morawskiej. Był to niewątpliwie niezapomniany wieczór. Serdecznie dziękujemy naszej niezawodnej publiczności, która tak licznie przybyła by razem z nami poczuć klimat okresu międzywojennego i już teraz zapraszamy Państwa na kolejne muzyczne spotkania z Chórem Kamerton.

Justyna Zapała/ CKiT w Mrągowie

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij