Wiosna to czas kiedy wszystko budzi się do życia. Stacja Hydrobiologiczna w Mikołajkach i w tym roku zaprasza na wspólny ekologiczny piknik na łonie natury połączony z mazurską przygodą. Podczas spotkania odbędzie się także uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Podwodni mieszkańcy mazurskich jezior".

Będzie to kolejna edycja majówki z mazurską przyrodą. Wspólnie z pracownikami Mazurskiego Parku Krajobrazowego pracownicy Stacji opowiedzą o budzącej się do życia przyrodzie naszych jezior oraz lasów. Będą prelekcje, zajęcia nad jeziorem, samodzielne pobieranie prób oraz pomiary wody, obserwacje mikroskopowe na monitorach 3D i inne ciekawostki.

W czasie imprezy odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego "Podwodni mieszkańcy mazurskich jezior". Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy ilość nadesłanych prac - 513 zgłoszonych rysunków wykonanych dowolną techniką.

Fot. Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni

Poznajcie zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Dwie nagrody główne w kategorii przedszkola i klasy „0” powędrują do  Błażeja Kaczmarczyka (Szkoła Podstawowa w Krutyni) i Jana Szkulskiego (Przedszkole Samorządowe Promyczek w Mikołajkach). Wyróżnienia otrzymały: Zofia Cieplińska (Szkoła Podstawowa w Ukcie), Oliwia Iwanowicz (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie), Brayan Choromański (Szkoła Podstawowa nr 1 w Mrągowie). Nagrodę specjalną zdobyła Gabriela Bielak (Szkoła Podstawowa w Rydzewie).

W kategorii klasy 1-3 nagrodę główną otrzyma Piotr Kamiński (Szkoła Podstawowa w Kosewie). Wyróżnienia: Gabriela Mazur (Szkoła Podstawowa w Pieckach) i Hubert Wyrostek (Szkoła Podstawowa w Snopkach). Nagroda specjalna: Rozalia Myszkowska (Szkoła Podstawowa w Rynie).

Nagrodę główną w kategorii klasy 4-5 otrzyma Alicja Lis (Szkoła Podstawowa w Dłużcu). Wyróżnienia: Kornelia Kordek (Szkoła Podstawowa w Woźnicach), Paweł Makowski (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okartowie) i Aleksander Kowalczyk (Szkołą Podstawowa w Bożem). Nagroda specjalna powędruje do Szymona Kadyk (Szkoła Podstawowa w Dłużcu).

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 11 maja (piątek) podczas pikniku przyrodniczego “Ekologia wiosny” w Stacji Hydrobiologicznej Instytutu Nenckiego PAN w Mikołajkach. Początek o godzinie 10:00. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Stacja Hydrobiologiczna w Mikołajkach/ Mazurski Park Krajobrazowy w Krutyni


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij