Za nami dziewięć dni Wojskowej Majówki. Tym razem Stowarzyszenie Szwadron oraz Muzeum Sprzętu Wojskowego przygotowało imprezę w nowej formule. Wojskowa Majówka, która przez kilka ubiegłych lat odbywała się na terenie Nikutowa, w tym roku przeniosła się na ulice Przemysłową w Mrągowie, gdzie znajduje się siedziba Muzeum Sprzętu Wojskowego.

Nie bez powodu zostało zmienione miejsce tegorocznej Wojskowej Majówki. Lokalizacja przede wszystkim sprzyjała poznaniu pracy całego Muzeum Sprzętu Wojskowego, a odwiedzający mogli z bliska podglądać czynności konserwacyjne przy pojazdach, porozmawiać z pracownikami muzeum czy podpytać o interesujące ich zagadnienia.

Podczas tegorocznej majówki nie zabrakło takich atrakcji jak przejażdżki ciężkim sprzętem wojskowym, dymiąca kuchnia polowa czy wojskowe pamiątki dla najmłodszych. Podczas całej imprezy w muzeum gościła replika pojazdu opancerzonego wz. 34 z Fundacji Historii Polskiej Broni Pancernej w Toruniu. Można było porozmawiać z konstruktorami tej interesującej maszyny, wysłuchać wykładu na temat historii i zastosowania bojowego tych pojazdów, a nawet zobaczyć pojazd w ruchu. W środę 2 maja historyczne pojazdy z muzeum wzięły udział w biało-czerwonym przejeździe przez Mrągowo zorganizowanym z okazji Dnia Flagi.

Organizatorzy oceniają imprezę bardzo pozytywnie. Jak mówi Sławomir Trzeciakiewicz, prezes Stowarzyszenia Szwadron, dla nas najważniejsze jest dotarcie z misją ratowania zabytków do jak najszerszej publiczności. Widząc zainteresowanie zwiedzających, a szczególnie zapał i pasję najmłodszych do poznawania historycznych pojazdów, uważamy, że to się udało i tego typu imprezy są najlepszą okazją, żeby pokazać kolekcję naszych pojazdów jak najszerszemu gronu odbiorców.

Stowarzyszenie Szwadron i Muzeum Sprzętu Wojskowego

Wojskowa Majówka w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij