Podczas kontroli drogowej dzielnicowi z Piecek zatrzymali 27-latka. Kierowca osobowego opla nie miał przy sobie ani dowodu osobistego ani prawa jazdy, a do tego podał fałszywe dane. Szybko okazało się, że 27-latek posiadał czynny zakaz prowadzenia podjazdów oraz był poszukiwany dwoma listami gończymi.

Dzielnicowi z Piecek na ulicy Wolności zwrócili uwagę na osobowego opla astrę, który wykonał nieprawidłowy manewr skrętu. Wobec czego zatrzymali go do kontroli drogowej. Kiedy poprosili o wymagane dokumenty usłyszeli, że kierowca posiada tylko dowód rejestracyjny i ubezpieczenie. Nie posiada w ogóle prawa jazdy i nie ma przy sobie dowodu osobistego. Funkcjonariusze sprawdzili podane przez niego dane osobowe w policyjnych systemach. Wtedy okazało się, że osoba o podanym imieniu i nazwisku nie istnieje. Przypomnieli mężczyźnie, że podanie fałszywych danych jest wykroczeniem, lecz ten nadal szedł w zaparte. Jednak nieskutecznie, ponieważ funkcjonariusze odnaleźli w pojeździe umowę kupna - sprzedaży auta, na którym widniało jego prawdziwe imię i nazwisko. Wtedy też ustalili przyczynę dla której 27-latek kłamał.

Okazało się, że mężczyzna poszukiwany był dwoma listami gończymi wydanymi przez sąd w Olsztynie i Lidzbarku Warmińskim. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna nie miał prawa jazdy, ponieważ obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do marca 2021 roku. 27-latek trafił do policyjnej celi, a następnie do aresztu gdzie spędzi najbliższe 2 lata. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za podanie fałszywych danych podczas kontroli.

Źródło: KPP Mrągowo
 


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij