Gmina Piecki otrzymała dofinansowanie w wysokości 300 tysięcy złotych. Za te pieniądze zamierza upiększyć teren pomiędzy ośrodkiem zdrowia a kościołem. To jednak nie wszystko.

Dzięki pozyskanym funduszom na zagospodarowanie terenu, w samym centrum Piecek będzie zdecydowanie ładniej. Zdaniem Agnieszki Kurczewskiej, Wójt Gminy Piecki, głównym założeniem inwestycji jest stworzenie centrum miejscowości, które pozwoli zarówno mieszkańcom gminy, jak i turystom, spędzić czas na terenie Piecek. Zagospodarowana przestrzeń poprawi również atrakcyjność miejscowości.

W ramach inwestycji wytyczony zostanie ciąg pieszy, wykonane oświetlenie, a także liczne nasadzenia roślinności ozdobnej w formie krzewów, bylin oraz uzupełnienie istniejącego drzewostanu. Głównym i jednocześnie najbardziej atrakcyjnym punktem przedsięwzięcia będzie park i plac, który w formie okręgu wypełniony zostanie ławkami parkowym, pergolami oraz fontanną. Zaprojektowano również trawiaste łączki piknikowe, które pozwolą na rodzinny odpoczynek, a także będą miejscem, w którym organizowane będą imprezy (np. Dzień Dziecka).

Fot. Projekt zagospodarowania terenu - Gmina Piecki

Warto zaznaczyć, iż w sąsiedztwie placu wykonywane będą w bieżącym roku roboty drogowe. W pierwszej kolejności zostanie zrobiony odcinek w kierunku ośrodka zdrowia. Kolejnym etapem będzie wykonanie odcinka równolegle do drogi krajowej nr 59. Po oby stronach dróg powstaną także nowe miejsca parkingowe.

Dofinansowanie gmina Piecki otrzymała w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014 – 2020. Realizacja całego przedsięwzięcia planowana jest do połowy przyszłego roku.

pj/ Urząd Gminy Piecki
 

Słowa kluczowe:
Gmina Piecki centrum inwestycja 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Gość (IP: 83.136.*.199) 2018-05-10 10:51
Przydałoby się bardziej zadbać także o teren przy stawie w Nawiadach. Same pracę społeczne miedzkańców nie wystarczą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 83.136.*.27) 2018-05-08 20:04
A teren wokół stawu dalej zasyfiały ?
A miało być tak pięknie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# SUPER (IP: 79.187.*.58) 2018-05-08 14:40
Czyli będzie coś w deseń Białej Piskiej itp. elegancko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Felix (IP: 83.136.*.128) 2018-05-07 21:55
"Kościołowa" rządzi w gminie dlatego koło kościoła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Iza (IP: 94.254.*.14) 2018-05-07 18:48
Czy w gminie są tylko Piecki ?
Są jeszcze 23 inne sołectwa !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gość (IP: 89.231.*.30) 2018-05-09 06:54
Inne sołectwa są pokrzywdzone ?? Myśle ze nie, w prawie każdym innym sołectwie jest świetlica, chodnik, oświetlenie dróg, plac zabaw itp.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maciuś (IP: 217.99.*.76) 2018-05-07 21:06
Czaszkowo mają zaorać podobno.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lukasz (IP: 37.47.*.59) 2018-05-07 17:58
Wydaja na to co najmniej potrzebne. Nic konkretnego. Czy nie mozna zrobic miejsca z brama wielofunkcyjna do kalisteniki . Taki sam jak w mragowie za osrodkiem zdrowia. A nie laweczki zeby luje mogli gdzie walic browary. I jeszcze przy kosciele.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Maciuś (IP: 83.6.*.16) 2018-05-07 18:17
Park do kalisteniki by się przydał, ale nie w takim miejscu..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mazur (IP: 83.136.*.88) 2018-05-07 17:13
A co ze ścieżką rowerową Piecki - Mrągowo ? (po nasypie kolejowym )
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Gisc (IP: 89.231.*.30) 2018-05-09 06:52
Ścieżka rowerowa do Mrągowa z jest, nie miała być ona wyłożona kostka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# margeryka (IP: 81.15.*.190) 2018-05-07 15:48
A może wykonać scieżkę dla pieszych lub rowerów w Nawiadach od ronda w stronę Mrągowa, z tego co widzę to ludzie chodzą po drodze gdzie jeżdżą samochody, motocykle, tiry jak szalone.......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Paweł (IP: 94.254.*.153) 2018-05-07 15:36
Wszystko ładnie pięknie, tylko dlaczego przy kościele? przecież tam jest mało terenu jak na "park". Może kurczewska trzyma sztame z księdzem?
Żeby nie było - nie hejtuję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Wieław (IP: 83.136.*.88) 2018-05-07 15:32
Czyżby już wszystkie inne ważne sprawy w gminie zostały wykonane ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij