Ostatni tydzień kwietnia był bardzo pracowitym czasem dla strażaków z powiatu mrągowskiego. Wśród 11 zdarzeń były pożary i kolizje drogowe. W działaniach brało udział  29 zastępów straży pożarnej w obsadzie 115 strażaków.

23 kwietnia
Rydwągi – pożar kilkudziesięciu opon porzuconych w rowie w okolicach jeziora Rydwągi. Strażacy z JRG Mrągowo i OSP Wyszembork ugasili je przy pomocy piany gaśniczej.

Mrągowo – zderzenie dwóch samochodów, nikt nie został poszkodowany, strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przemieścili pojazdy na pobliska zatoczkę autobusową udrażniając ruch na drodze.

24 kwietnia
Mrągowo – strażacy zostali poinformowani o dziwnym zapachu na klatce schodowej. Po przybyciu na miejsce sprawdzono mieszkania. W jednym z mieszkań nikt nie odpowiadał, a w związku z tym, że z tego mieszkania wyczuwalny był zapach spalenizny strażacy zdecydowali o wejścia do środka. Istniało prawdopodobieństwo, że może ktoś przebywać w środku. Ratownicy weszli przez uchylone okno, sprawdzili mieszkanie, nie znaleziono osób wewnątrz, ale na włączonej kuchni stał garnek z przypalającą się potrawą. Garnek zalano woda i wyniesiono na zewnątrz, mieszkanie przewietrzono i przekazano właścicielowi, który pojawił się po kilkunastu minutach.

25 kwietnia
Mrągowo – pożar śmieci w śmietniku kontenerowym.

Lelek – pożar w siana na poddaszu w nieużytkowanym budynku inwentarskim,

26 kwietnia

Kiersztanowo – strażacy ugasili pożar w piwnicy budynku mieszkalnego w której palił się stół warsztatowy i instalacja elektryczna.

Zełwągi – na drodze krajowej nr 16 samochód osobowy, którym jechała jedna osoba uderzył w bariery energochłonne. Nikt nie został poszkodowany strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia oraz uprzątnęli jezdnię z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdu.

27 kwietnia
Mrągowo – droga krajowa nr 59 samochód osobowy , którym podróżowały 2 osoby uderzył w drzewo. Osoby opuściły pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Strażacy udzieli pierwszej pomocy jednej z osób, a następnie przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego. Odłączono akumulator oraz zakręcono zawór w zbiorniku gazu LPG.

Choszczewo – pożar więźby dachowej w budynku mieszkalnym został zauważony przez właściciela budynku i przygaszony we własnym zakresie. Strażacy sprawdzili miejsce pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej.

28 kwietnia
Mikołajki – pożar dzikiego wysypiska śmieci w pobliżu cmentarza.

29 kwietnia
Dobry Lasek – pożar sadzy w przewodzie kominowym i czopuchu pieca w budynku jednorodzinnym W wyniku wysokiej temperatury doszło do zapalenia się izolacji na czopuchu pieca i silnego zadymienia w  obiekcie.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij