38 młodych tancerzy z Mrągowa pojechało w miniony weekend do Białegostoku na Ogólnopolski Event Taneczny Street Noise. Reprezentantantki grup z Młodzieżowego Domu Kultury pokazały drzemiące w nich talenty, plasując się w TOP 16. To ogromny sukces ze względu na wysoki poziom turnieju, który skupia polską scenę Street Dance.

W miniony weekend w Białymstoku odbył się dwudniowy Ogólnopolski Event Taneczny Street Noise, skupiający polską scenę Street Dance. Nasze miasto reprezentowało 38 tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury, w tym reprezentacja grup Smyki, Family Squad 2 i NTP Crew.

– Trzecie miejsce w kategorii Hip Hop 2 vs 2 Kids (do lat 11) po zaciętej rywalizacji zajęły Michasia Janecka i Klaudia Świąć. To ogromny sukces , bowiem to tancerki w wieku 8 i 9 lat. W TOP 16 znalazły się Nikola Smolińska i Gabrysia Święcka oraz po dogrywce Kamila Węglewska i Hela Rakowska. W kategorii Hip Hop Junior (do lat 15) w TOP 16 znalazły się Maja Gliszczyńska i Róża Merkler – z dumą przyznaje Ewa Gnoza z Młodzieżowego Domu Kultury w Mrągowie.

Dla młodych tancerek z MDK wysokie miejsca w turnieju o takim poziomie to nie tylko ogromny sukces, ale także kolejne doświadczenie i niezapomniane emocje. Jak przyznaje Ewa Gnoza, warto było przeżyć te dwa intensywne dni, by zobaczyć efekt ciężkich treningów mrągowskich tanecerzy.

– W Białymstoku o Mrągowie mówiono wiele razy. Pasja, tworzenie, przekaz były głośnym odzewem tanecznej historii naszego miasta. Mamy młode zdolne pokolenie, wielkie dzięki za to, co pokazaliście podczas zawodów – dodaje Ewa Gnoza.

Gratulujemy wszystkim startującym i życzymy kolejnych sukcesów na scenie.

Źródło: MDK Mrągowo, oprac. red.

MDK w Białymstoku - fot. Ewa Gnoza


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij