27-letni mieszkaniec gminy Piecki odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wieczór. Mężczyznę chcieli zatrzymać policjanci, jednak ten zaczął uciekać, a następnie próbował ukryć samochód w stodole. To mu się jednak nie udało i po pościgu został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło we wtorek 24 kwietnia około godziny 19.00. Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Piecki w miejscowości Brejdyny podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej osobowej Toyoty. Mimo wyraźnych znaków dawanych przez policjantów kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli, a wręcz przeciwnie – dodał gazu i gwałtownie odjechał. Policjanci zdążyli zauważyć za kierownicą młodego mężczyznę i natychmiast ruszyli w pościg za samochodem.

Funkcjonariusze używali sygnałów świetlnych i dźwiękowych, czym dawali wyraźne znaki dla kierowcy, by ten się zatrzymał. Kierowca jednak nie reagował. Podczas ucieczki osobowe auto skręciło na teren jednej z posesji, gdzie kierowca próbował jeszcze ukryć pojazd w stodole. Ta próba jednak mu się nie udała.

Policjanci zatrzymali 27 – latka, który przyznał się do prowadzenia auta. Wyjaśniła się także przyczyna ucieczki przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna był pijany. Wynik badania na zawartość alkoholu wskazał w jego organizmie blisko promil alkoholu. 27 - latek w rozmowie z policjantami tłumaczył, że uciekając myślał że uniknie odpowiedzialności. Mieszkaniec gminy Piecki stracił prawo jazdy i dodatkowo odpowie przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
Brejdyny piecki pijany kierowca na sygnale 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij