35 osób wzięło udział w II Spławikowych Zawodach Wędarskich o Puchar Burmistrza Mikołajek. Wędkarze rywalizowali ze sobą nad Kanałem Mioduńskim.

Ponad 100 kg ryb złowiono podczas sobotnich zawodów wędkarskich. Zawodnicy spotkali się nad Kanałem Mioduńskim, gdzie przez 4 godziny rywalizowali ze sobą w wietrznych warunkach. Zwycięzcą zawodów został Łukasz Dawid. Mrągowianin złowił 7,715 kg ryb. Drugie miejsce zdobył Maciej Król z Kętrzyna z wynikiem 6,965 kg. Trzeci na podium był mieszkaniec Szczytna Marek Zieliński.

- Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i rywalizację do ostatniej minuty. To już druga impreza z cyklu i została odebrana bardzo pozytywnie! Dzięki sponsorom mogliśmy obdarować uczestników pucharami i nagrodami rzeczowymi - mówi Daniel Kołakowski z sekcji UKS Terlik Team.

Po zakończeniu ważenia wszystkie ryby trafiły do wody. Organizatorem zawodów była sekcja wędkarska UKS Terlik Team.