Przed mieszkańcami Mrągowa długi weekend majowy. W tym czasie oczywiście obchodzić będziemy ważne święta, takie jak Święto Pracy, Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polski, a także Święto Narodowe Uchwalenie Konstytucji 3 maja. Sprawdziliśmy, co w tym roku będzie się działo w naszym mieście.

Mrągowo, długi weekend majowy rozpocznie 1 maja od rodzinnej majówki na molo przy skwerze Jana Pawła II. Wtorkowe popołudnie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta poprowadzi Grupa Magoja, która przygotowała gry i zabawy z różnych zakątków Europy, a na deser o godzinie 17:00 usłyszymy piosenki inspirowane twórczością Juliana Tuwima. Jak co roku zapraszamy także do udziału w Biało-Czerwonym przejeździe ulicami Mrągowa, który odbędzie się 2 maja. Start o godzinie 17:00 na placu Piłsudskiego przy Centrum Kultury i Turystyki.

W programie wydarzeń zaplanowanych na "majówkę" znalazła się także uroczysta msza świętą z udziałem Orkiestry Dętej Mrongovia w Kościele pw św. Wojciecha w Mrągowie (3 maja o godzinie 10:30). Późnym popołudniem, o godzinie 17:00 odbędzie się piękny występ mrągowskiego chóru, który przywróci niejedno wspomnienie w swoim autorskim koncercie pt. ”Powróćmy jak za dawnych lat”. 

Długi weekend majowy proponujemy zakończyć w klimacie szant. W sobotę 5 maja, mrągowskie molo opanują formacje szantowe, które przeniosą wszystkich w świat wielkich żagli i pirackich obyczajów. Początek o godzinie 14:00, molo przy skwerze Jana Pawła II, wystąpią zespół Szantaż, Fajer (solo) i Mietek Folk.

Ponadto zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Majówkę z Mrągowskim Centrum Informacji Turystycznej, Wojskową Majówkę, której organizatorem jest od wielu już lat Mrągowskie Stowarzyszenie Miłośników Pojazdów Wojskowych i Zabytkowych „Szwadron” czy Inaugurację Sportowego Sezonu Żeglarskiego. Więcej atrakcji oraz szczegóły znajdziecie na poniższym plakacie oraz na stronie CKiT w Mrągowie.

pj/źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij