W Mikołajkach, z inicjatywy tutejszej policji, odbyło się spotkanie służb mundurowych, ratowników i samorządowców dotyczące bezpieczeństwa w sezonie letnim. Spotkanie zorganizowano w Centrum Kultury "Kłobuk".

- Jest nas na spotkaniach coraz więcej, coraz więcej osób uczestniczy w tej idei, którą zapoczątkowaliśmy kilka lat temu, dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie - mówił Skol. - Każdy z nas miał styczność z problemami, często dramatami ludzkimi. Wasze doświadczenie pomogło wielu z nich uniknąć.

Andrzej Jaźwiński, komendant mikołajskiej policji przedstawił statystyki z ubiegłych lat dotyczące zdarzeń na wodzie. Dyskutowano o współpracy służb i procedurach niesienia pomocy. Z kolei Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, opisał projekty związane z przebudową infrastruktury na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które znacząco poprawią nie tylko jakość obsługi żeglarzy, ale podniosą też bezpieczeństwo.

- Te konferencje są bardzo potrzebne, chociażby po to, by wymienić się doświadczeniami - mówił Jakubowski. - Ważne jest też nawiązanie bezpośrednich kontaktów, po to by szybko rozwiązywać problemy, o których wspominał pan komendant.

Mateusz Klimek

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij