W Mikołajkach, z inicjatywy tutejszej policji, odbyło się spotkanie służb mundurowych, ratowników i samorządowców dotyczące bezpieczeństwa w sezonie letnim. Spotkanie zorganizowano w Centrum Kultury "Kłobuk".

- Jest nas na spotkaniach coraz więcej, coraz więcej osób uczestniczy w tej idei, którą zapoczątkowaliśmy kilka lat temu, dotyczącej bezpieczeństwa na wodzie - mówił Skol. - Każdy z nas miał styczność z problemami, często dramatami ludzkimi. Wasze doświadczenie pomogło wielu z nich uniknąć.

Andrzej Jaźwiński, komendant mikołajskiej policji przedstawił statystyki z ubiegłych lat dotyczące zdarzeń na wodzie. Dyskutowano o współpracy służb i procedurach niesienia pomocy. Z kolei Piotr Jakubowski, burmistrz Mikołajek, opisał projekty związane z przebudową infrastruktury na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich, które znacząco poprawią nie tylko jakość obsługi żeglarzy, ale podniosą też bezpieczeństwo.

- Te konferencje są bardzo potrzebne, chociażby po to, by wymienić się doświadczeniami - mówił Jakubowski. - Ważne jest też nawiązanie bezpośrednich kontaktów, po to by szybko rozwiązywać problemy, o których wspominał pan komendant.

Mateusz Klimek


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij