Nabór do szkół ponadgimnazjalnych rusza w maju, a przyszli uczniowie mieli okazję już dziś zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół powiatu mrągowskiego. Dni Otwarte odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych, Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Obrońców Westerplatte w Mrągowie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie, począwszy od nowego roku szkolnego zostanie połączony z Mrągowskim Centrum Kształcenia i od nowego roku szkolnego placówka nosić będzie nazwę Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Dziś uczniowie trzecich klas gimnazjów mieli okazję zapoznać się z ofertą nowotworzonej szkoły. Przybyli uczniowie z sześciu szkół gimnazjalnych zwiedzili także obiekt szkolny, w tym pracownie informatyczną, gastronomiczną oraz Mrągowskie Centrum Kształcenia, gdzie mogli zobaczyć, jak przebiegają praktyki zawodowe. Jedną z nowości w szkole jest kierunek - technik przetwórstwa mleczarskiego, który został uruchomiony w bieżącym roku szkolnym. Z tego powodu powstała nowoczesna, bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne pracownia technologiczna.

Poniedziałek był także dniem otwartym w ZS nr 2 w Mrągowie. Szkoła w nowym roku szkolnym zaproponowała gimnazjalistom naukę w pięciu kierunkach kształcenia: technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik logistyk oraz technik ekonomista. Uczniowie, uczący się na co dzień w murach tej szkoły przygotowali specjalnie na ten dzień program artystyczny, w którym główną rolę odegrał patron szkoły - Władysław Jagiełło. Prócz występów artystycznych, na uczniów czekały także przygotowane wcześniej stanowiska, przy których mogli porozmawiać ze starszymi kolegami o nauce w szkole oraz kierunkach kształcenia.

Swoje drzwi otworzyło dzisiaj również I Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie, gdzie wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przybywających przywitali licealiści, którzy w ręku trzymali tabliczki z nazwami gimnazjów, tak by nikt nie czuł się zagubiony. Na początku, gości z młodszych roczników zaproszono na szkolną aulę, gdzie przywitał ich dyrektor liceum, a starsi koledzy i koleżanki zaprezentowali swoje zdolności muzyczne i zamiłowanie do fizyki, w postaci eksperymentu z rurą Rubensa.

Ofertę edukacyjną przedstawiono na specjalnie przygotowanych stoiskach przedmiotowych, które stanęły w hali sportowej. Duże zainteresowanie wzbudziły pokazy eksperymentów chemicznych i  fizyczny z użyciem figury Chladniego. Młodzież gimnazjalna mogła sprawdzić swoją wiedzę z języka ojczystego i języków obcych, geografii czy biologii. Na wszystkich, którzy skusili się i wzięli udział w konkursach czekały słodkie prezenty. Licealiści, by zaprezentować szkołę z jak najlepszej strony, przygotowali pokaz mody z różnych zakątków świata, występ taneczny i zabawę, do której zaprosili gimnazjalistów.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół Zawodowych - fot. Paulina Jabłonowska

ZS nr 2 otworzył drzwi dla absolwentów gimnazjów - fot. Paulina Jabłonowska

I LO przedstawiło swoją ofertę edukacyjną gimnazjalistom - fot. Marlena Bieleninik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij