Mrągowskie przedszkolaki świętowały w miniony wtorek „Dzień Ziemi”, którego organizatorem było Przedszkole Stokrotka. Była to doskonała okazja do promocji postaw proekologicznych i przekazania tego, jak ważna jest przyroda.

Szczególną datą dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia jest dzień 22 kwietnia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią.

Przedszkole „Stokrotka” od kilku lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są właściwie obchody Dnia Ziemi, które tym razem odbyły się 17 kwietnia. - Dzięki dużej życzliwości i pomocy wielu ludzi, mogliśmy po raz kolejny okazję świętować ten dzień w CKiT – mówią organizatorzy.

Przedszkolaki zaśpiewały piosenki m.in „Pokolenie nowe”, Ziemia-wyspa zielona”, „Posprzątajmy świat”, a także tańcami i  bajkę „Cyrwuna Kapka”- Czerwony Kapturek”. Widownia była wypełniona gośćmi, dziećmi z innych mrągowskich przedszkoli i szkół, a także rodzicami  przedszkolaków. Szczególni goście, który zaszczycili swoją obecnością przedszkolaków: Jarosław Błyskun - Nadleśniczy Nadleśnictwa Mrągowo, Janusz Stecka – naczelnik wydziału środowiska , rolnictwa i leśnictwa w Mrągowie, sekretarz miasta Mrągowo Beata Klimek.

Nasza współpraca trwa już dobrych parę lat, za co serdecznie dziękujemy. W trakcie uroczystości zostały ogłoszone wyniki oraz zostały wręczone nagrody ekologicznego konkursu wojewódzkiego pt. „Najpiękniejsze drzewa Mazur”, którego organizatorem było przedszkole „Stokrotka”.

Pamiętajmy, na ochronę środowiska nigdy nie jest za późno, oszczędzajmy energię, wodę, segregujmy odpady, kupujmy towar w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia. Żyjmy ekologicznie. Pamiętajmy, że przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek bez przyrody nie.

Przedszkole Stokrotka
Oprac. red

Fot. Piotr Piercewicz

Dzień Ziemi z Przedszkolem Stokrotka


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij