Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne wydarzenie obchodzone na całym świecie od 1970 roku. Mrągowo po raz kolejny przyłącza się do akcji i 11 maja zaprasza na Plac Unii Europejskiej.

W tym roku Mrągowo chce być eko. Wielkimi krokami zbliża się jedna z najważniejszych w naszym mieście akcji proekologicznych. Mowa oczywiście o Światowym Dniu Ziemi, który w tym roku odbędzie się w najbliższy piątek 11 maja o godzinie 9:00 na Placu Unii Europejskiej w Mrągowie. W ramach przedsięwzięcia, które wspierają zarówno Powiat Mrągowski jak i Miasto Mrągowo, zaplanowanych zostało szereg inicjatyw związanych z głównym hasłem Światowego Dnia Ziemi - „Bądź EKO”. Koordynatorem działań jest oczywiście Centrum Kultury i Turystyki, który zaprasza zarówno dzieci jak i młodzież do udziału w konkursach, grach i zabawach przygotowanych na te okazję.

  • KONKURS na plakat promujący Dzień Ziemi – BĄDŹ  EKO!

Rozstrzygniecie Konkursu odbędzie się podczas imprezy, a najciekawsza praca została użyta na plakacie tegorocznej akcji, który znajdziecie poniżej. Zwyciężczynią Konkursu jest Maria Olszewska z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrągowie

  • KONKURS na ekologiczny występ artystyczny w trzech kategoriach:

I – przedszkola oraz kl. 0 – konkurs na piosenkę ekologiczną
II – szkoła podstawowa kl. I – VI – konkurs na scenkę ekologiczną
III – szkoły podstawowe kl. VII, gimnazja, szkoły średnie – konkurs na reklamę ekologiczną

  • RECYKLINGOWY POKAZ MODY czyli konkurs na strój z materiałów recyklingowych   
  • KONKURS NA EKO-INSTALACJĘ w dwóch kategoriach: Podaruj śmieciom drugie życie – konkurs na eko-zabawkę (grupy przedszkolne oraz klasy 0 - 4 szkoły podstawowe) oraz Obrazy sypane ziemią (szkoły podstawowe kl. V – VII, gimnazjum)

Program Dnia Ziemi dodatkowo uatrakcyjni bogata oferta stanowisk ekologicznych przygotowanych m.in. przez Leśny Kompleks Promocyjny, Mazurski Park Krajobrazowy, Lokalną Grupę Działania Mazurskie Morze, Fundację RECAL, Fundację FRUCTUS, Mrągowskie Stowarzyszenie Rowerowe oraz Zakład Usług Kominiarskich Bogdan Głosek. Zaprezentują one atrakcyjny program ekologiczno-edukacyjny: szereg konkursów, quizów i pokazów z nagrodami i drobnymi upominkami

Atrakcją będzie program o tematyce ekologicznej przygotowany przez grupę artystyczną z Krakowa oraz spektakl ekologiczny pt. „Zielona wyspa Pirata Pifpafa”. Ponadto przygotowane zostaną stanowiska plastyczne, sportowe i animacje dla wszystkich uczestników imprezy. Podczas wydarzenia przeprowadzona zostanie zbiórka puszek aluminiowych i plastikowych nakrętek.

Stwórzmy razem dzieciom możliwość odbycia wspaniałej lekcji przyrody w trosce o nasz wspólny dom. Zapraszamy na tegoroczne obchody Dnia Ziemi w Mrągowie.

Źródło: CKiT


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij