Mrągowska Fundacja Fructus każdego dnia walczy o lepsze jutro dla niepełnosprawnych dzieci. Niestety, brakuje jej środków na zakup zabawek i pomocy dydaktycznych w postaci mega klocków, które mają pomóc w pracy z chorymi dziećmi. Właśnie ruszyła zbiórka datków, a fundacja czeka na Waszą pomoc.

Od czterech lat wyciągają pomocną dłoń do niepełnosprawnych dzieci i ich rodziców, teraz potrzebują finansowego wsparcia. Fundacja Fructus, organizująca Grupę Wsparcia Parasol, rozpoczęła zbiórkę datków na mega klocki. Jak powiedziała nam pedagog Anna Romańczyk, podopieczni fundacji uwielbiają wspólnie budować miasta i domy, co bardzo dobrze wpływa na ich integrację z otoczeniem.

– Od momentu, kiedy prowadzę zajęcia w fundacji zauważyłam znaczącą poprawę funkcjonowania naszych podopiecznych. Z zajęć na zajęcia można zaobserwować ogromne postępy, które są zasługą ciężkiej pracy rodziców, wykwalifikowanych nauczycieli i rehabilitantów oraz niestrudzonych wolontariuszy – z radością przyznaje pedagog Anna Romańczyk, która prowadzi zajęcia w Grupie Wsparcia Parasol w Mrągowie. – Wszelkie pomoce dydaktyczne do prowadzenia integracji sensorycznej mają na celu wspomaganie rozwoju dzieci. W tych zabawach dzieci mają poczucie bezpieczeństwa, doskonalą umiejętności, rozwijają się, uczą się współpracy, dzielenia się z innymi i interakcji międzyludzkiej w grupie.

Wspólna zabawa, to także istotna terapia polegająca na rozwijaniu umiejętności społecznych, tak trudnych do osiągnięcia dla naszych dzieci, tłumaczy Dorota Krzemińska, prezes Fundacji Fructus i mama chorej Zuzi.

– Otrzymujemy dotację na prowadzenie Grupy Wsparcia Parasol, za co jesteśmy w stanie pokryć wynagrodzenia pedagoga i pomocy pedagogicznej, oraz organizacje dodatkowych działań. Staramy się pozyskiwać granty. Zależy nam jednak, by urozmaicać zajęcia z naszymi podopiecznymi, a środków na zakup nowych zabawek i pomocy nam brakuje. Stąd prośba do ludzi dobrych serc o finansowe wsparcie.

Zakup jednego kompletu klocków to koszt 600 zł, a fundacja planuje zakupić cztery różnego rodzaju komplety. Prosto policzyć, że potrzebna jest spora suma 2 400 zł. Jak zachęca Dorota Krzemińska, każda wpłata przybliża do realizacji celu i podarowania uśmiechu dzieciom. Wszelkie informacje, jak finansowo pomóc niepełnosprawnym dzieciom zaadaptować się do życia znajdziecie tu.

Mrągowska Fundacja Fructus organizuje Grupę Wsparcia Parasol, gdzie odbywają się zajęcia z pedagogiem, fizjoterapeutą czy młodzieżą, która wspiera punkt jako wolontariusze. Jednak pomoc otrzymują także rodzice, którym pomaga się oswoić z niepełnosprawnością dziecka.

Zastanawiacie się, czy pomóc w zakupie mega klocków? Anna Romańczyk postanowiła rozwiać Wasze wątpliwości, opowiadając o postępach swoich podopiecznych.

– Maciek był dotąd zamknięty w swoim świecie i wycofany, unikał interakcji z dziećmi w grupie, niechętnie brał udział w zajęciach. Podczas ostatnich zajęć dokonał się przełom. Maciek zachwycił mnie swoją aktywnością. Majka zawsze zamknięta w sobie, zaczęła mówić. Podczas zabawy wykazuje zainteresowanie i używa coraz to nowszych słówek. Zuzia coraz częściej bierze opiekuna za rękę i prowadzi do interesującej ją zabawki. Zaczęła układać klocki, puzzle, tańczyć i rozwijać się muzycznie. Mogłabym tak długo wymieniać, ale chcę wszystkim uświadomić, że nasza praca i ogromne zaangażowanie mają sens.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Marzena (IP: 37.47.*.153) 2018-04-23 06:56
Mega klocki to super sprawa pomóżmy bo warto .... dlatego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# opos (IP: 89.231.*.142) 2018-04-19 11:01
"megaklocki", a nie "mega klocki"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Come back (IP: 185.102.*.36) 2018-04-18 08:41
Mragowa pokazmy ze umiemy i potrafimy pomagac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Bożena Sowe (IP: 37.47.*.214) 2018-04-17 21:17
Pomóżcie naszym kochanym dzieciom. Miło jest popatrzeć jak nasze dzieci z fundacji cieszą się. Dajmy im radość
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Dorota (IP: 159.205.*.47) 2018-04-17 20:52
Dziękujemy za artykuł, to dla nas bardzo ważne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij