W 2018 roku mija 670 lat od powstania Mrągowa. Obchody 670-lecia założenia miejscowości rozpoczną się od uroczystej sesji Rady Miejskiej. Posiedzenie, na które zapraszamy także mrągowian odbędzie się w ostatnią środę kwietnia w CKiT.

Historia naszego miasta sięga XIV wieku. W 1348 roku powstała osada zakonu krzyżackiego o nazwie Sensburg, zwana też przez zamieszkiwaną wtedy ludność Ządźborkiem. Obecna nazwa miasta nadana została po II wojnie światowej na cześć ewangelickiego pastora Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza. 2018 rok jest dla Mrągowa szczególnie ważny, obchodzimy 670-lecie istnienia. Nic więc dziwnego, że cały rok przebiegać będzie pod znakiem uroczystości związanych z obchodami. Najbliższe wydarzenie odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 17:30 w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na uroczystą sesję Rady Miejskiej w Mrągowie, podczas której poznacie historię naszego miasta.

Program uroczystej sesji Rady Miejskiej w Mrągowie

  • 16:30 - Otwarcie wystawy sekcji plastycznej Mrągowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pt. „Mrągowskie impresje” z okazji obchodów 670-lecia Mrągowa
  • 17:30 - Występ solistów Państwowej Szkoły Muzycznej w Mrągowie
  • 17:35 - Rozpoczęcie sesji Rady Miejskiej – Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Orzoł
  • 17:45 - Przemówienie z okazji obchodów 670-lecia - Burmistrz Miasta Mrągowo Otolia Siemieniec
  • 18:00 - Odczyt historyczny - prof. Jan Gancewski
  • 18:15 - Legenda o powstaniu Miasta – występ Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mrągowie
  • 18:35 - Wręczenie medalu 670-lecia
  • 19:05 - Zakończenie sesji Rady Miejskiej
  • 19:10 - Występ Orkiestry Dętej Mrongovia

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców w środę 25 kwietnia do Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie na uroczystą Sesję Rady Miejskiej.

Oprac. red/UM w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij