W dniach od 9 do 15 kwietnia na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 22 zdarzenia w tym 17 pożarów i 5 miejscowych zagrożeń. W działaniach brały udział  33 zastępy straży pożarnej w obsadzie 144 strażaków.

  • 9 kwiecień

Mikołajki - pożar trawy na nieużytkach,

Górkło - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 1 ha,

Mrągowo - pożar trawy na łące na powierzchni około 0,5 ha

Marcinkowo - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 1 ha,

  • 10 kwiecień

Maradki - pożar traw i poszycia w lesie na powierzchni łącznej około 1 ha,

Babięta - samochód osobowy uderzył w drzewo, pojazdem jechał tylko kierowca, któremu pierwszej pomocy udzielili strażacy, a następnie przekazali go personelowi karetki. Zabezpieczono i oświetlono miejsce działań oraz odłączono akumulator w samochodzie.

  • 11 kwiecień

Śmietki - pomoc w działaniach Zespołowi Ratownictwa Medycznego w zniesieniu osoby do karetki,

Mrągowo - próba zdjęcia kota z drzewa, niestety zwierzę znajdowało się poza zasięgiem sprzętu ratowniczego jakim dysponowali strażacy,

  • 12 kwiecień

Mrągowo - przy posesji komendy powiatowej doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Strażacy wykonujący prace gospodarcze natychmiast udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu kierowcy jednośladu, zabezpieczyli urazy oraz wezwali na miejsce pogotowie. Po przybyciu na miejsce ZRM i pierwszych oględzinach poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Rydwągi - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 15 arów,

Muntowo - pożar trawy oraz gałęzi zgromadzonych na poboczu drogi,

  • 13 kwiecień

Mrągowo - na parkingu za przychodnią (ul. Królewiecka) doszło do pożaru komory silnika samochodu terenowego. Strażacy ugasili pożar podając prąd piany ciężkiej, a następnie schłodzili komorę silnika oraz zakręcili zawór w zbiornika gazu LPG.

Rosocha - strażacy z OSP Krutyń, Nawiady i Stare Kiełbonki zostali zadysponowani do pożaru trawy na nieużytkach. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że palą się trzciny i trawa na wyspie na powierzchni około 30 arów. Strażacy przy pomocy 2 łódek pożyczonych od mieszkańców z motopompami i wężami dopłynęli do wyspy i ugasili pożar. Działania prowadzone w porze nocnej trwały prawie 3 godziny.

  • 14 kwiecień

Szestno - pożar trawy na poboczu drogi na powierzchni około 15 arów,

Wierzbowo - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 30 arów,

Mrągowo - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 2 ha,

Mikołajki - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni 30 arów,

Mrągowo - wydobycie ptaka uwiezionego w rynnie spustowej na budynku mieszkalnym,

  • 15 kwiecień

Krutyń - strażacy z OSP Krutyń i Stare Kiełbonki gasili pożar 15 arów trawy, który rozprzestrzenił się na poszycie w lesie. Pożar został ugaszony przy pomocy 3 prądów gaśniczych wody.

Grabówek - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni 40 arów,

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz:

X Zamknij
X Zamknij