Właśnie zakończył się długo oczekiwany remont dachu Centrum Kultury „Kłobuk”. Inwestycja kosztowała blisko 200 tys. zł. To jedna z największych i najpoważniejszych modernizacji obiektu od lat.

Dach budynku Centrum Kultury w Mikołajkach bez dwóch zdań wymagał natychmiastowej modernizacji. Nie tylko we względu na fakt, że ostatnie prace przeprowadzono prawie 40 lat temu. W minionych latach coraz częściej zdarzało się, że podczas silnych opadów deszczu dach przeciekał, odpadały z niego dachówki, sypały się kominy wentylacyjne i gniły łaty.

Problemy ze starym dachem to już jednak przeszłość. Dziś ekipa budowlana, która pracowała od marca, zakończyła modernizację, z czego cieszy się dyrektor instytucji Jarosław Puszko.

– Wyłoniona w przetargu firma bardzo sprawnie realizowała poszczególne etapy, a dziś zgłosiła gotowość do odbioru. Modernizacja obejmowała łacenie dachu, udrożnienie kominów, wymianę gąsiorów i inne prace kompleksowe – powiedział nam Jarosław Puszko.

Modernizacja dachu w mikołajskim Centrum Kultury kosztowała 198 tys. zł i jak podkreśla dyrektor instytucji, remontu nie udałoby się wykonać gdyby nie finansowe wsparcie gminy.

– Remont dachu był kluczowym zadaniem modernizacji budynku Centrum Kultury – dodaje Jarosław Puszko. – Pozwoli on na wykonanie kolejnych prac wewnątrz budynku, jak odnawianie sal warsztatowych i innych pomieszczeń, bez obawy o zacieki czy inne zniszczenia spowodowane nieszczelnościami. Centrum Kultury od kilku lat inwestuje w wymianę okien i remonty poszczególnych pomieszczeń. Cześć robót realizowana jest ze środków zewnętrznych, część - tak jak zakończony właśnie remont dachu - ze środków własnych ze wsparciem Gminy Mikołajki.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij