Mikołajki wzbogaciły się o wypożyczalnię elektrycznych skuterów. Pierwsi chętni będą mogli skorzystać już w weekend majowy. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Przedstawiamy listę miejsc, w których można doładować ekologiczne skutery.

W Mikołajkach powstała pierwsza na naszych terenach wypożyczalnia ekologicznych skuterów. Na początek mieszkańcy Mazur i turyści będą mieli do dyspozycji 10 ekopojazdów, ale w planach jest zwiększenie tej liczby w kolejnych sezonach, a nawet stworzenie kolejnych wypożyczalni w Mrągowie czy Giżycku.

Wypożyczalnia EKOJAZDA to inicjatywa komercyjna, która rozpocznie działalność już w weekend majowy. Elektryczny skuter będzie można wypożyczyć na godziny, jeden dzień, a nawet na tydzień, co pozwoli nam na zaplanowanie ciekawej wycieczki. Ceny zaczynają się od 70 zł za trzy godziny.

Chcesz uczynić Mazury bardziej zielonymi, przesiądź się na ekopojazdy. Napędzane elektrycznie skutery nie emitują spalin do atmosfery, więc są w 100% ekologiczne, zachęcają właściciele wypożyczalni.

– Są cichsze od tradycyjnych skuterów, więc podróżowanie jest przyjemne. Można nimi legalnie wjeżdżać do lasu i robić sobie cudowne wycieczki leśnymi ścieżkami, słysząc przy tym śpiew ptaków. Koszt wynajmu jest całkowitym kosztem za skuter, nie płacimy za doładowania po oddaniu, a przy skuterach spalinowych w innych wypożyczalniach trzeba oddać z takim bakiem paliwa, z jakim się wypożyczyło. Finalny koszty wypożyczenia jest zatem niższy niż skutera spalinowego – zachęca Natalia Wieczorek.

Należy pamiętać, że naładowanym skuterem można przejechać do 50 km. Przed wypożyczeniem warto sprawdzić stan naładowania akumulatorów. W okolicy powstało także dwanaście stacji, w których użytkownicy będą mogli zupełnie za darmo naładować skuter i ruszyć w dalszą drogę. Znajdziecie je m.in. w Gałkowie, Krutyni czy Rynie. Są to także miejsca, gdzie z Mikołajek uda nam się dojechać na jednym naładowaniu. Wskazówki te mają ułatwić użytkownikom planowanie wycieczek. Skuter będzie można wypożyczyć tylko w Mikołajkach, tam też musimy go zwrócić.

Jeśli jeszcze nie macie planów na zbliżającą się wielkimi krokami majówkę, to polecamy wypożyczyć ekologiczny skuter, ubrać kask i ruszyć w drogę, by poznać piękno Mazur.

 

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij