Odpowiedzialność i bezwzględna trzeźwość kierowcy, jazda zgodna z przepisami i dostosowana do warunków panującej na trasie, a do tego sprawny samochód i ostry wzrok kierowcy, te warunki muszą być spełnione, by każda podróż samochodem była bezpieczna. Niestety wśród wielu kierowców, którzy o tym pamiętają, są też tacy, którzy nie stosują się do powyższych zasad.

Wczoraj (10.04) od rana mrągowscy policjanci ruchu drogowego dbali o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, kontrolując między innymi prędkość z jaką poruszają się kierujący. Po godzinie 19.00 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę toyoty. Mężczyzna jechał z prędkością 110 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, jaka obowiązuje w miejscowości Rydwągi. Tego dnia kierowca stracił na trzy miesiące prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie dodatkowo otrzymał mandat w wysokości 400 złotych oraz 10 pkt karnych.

Ten dzień, źle zakończył się także dla 25-latka, który około godziny 23:00 na trasie Babięta - Zyzdrojowy Piecek stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. Główną przyczyną nieprawidłowego manewru był wcześniej spożywany alkohol. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie. Został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie ustalono, że nie doznał poważnych obrażeń. Tej nocy stracił prawo jazdy i teraz poniesie konsekwencje swojej nieodpowiedzialności. Według kodeksu karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie kolizji został już ukarany 500 złotowym mandatem.

Źródło: KPP w Mrągowie


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# Ewelina (IP: 46.76.*.239) 2018-04-12 07:23
W Rydwągach zawsze kierowcy przejezdzaja z niemalże prędkością światła.
Raz na jakis czas zwalniaja jak zobacza ze wóz policyjny stoi ale gdy juz odjedzie nadal to samo sie dzieje. Jak się idzie poboczem to jak tir jedzie to jego podmuch potrafi zwalic z nóg przy nadmiernej predkości.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Drwal (IP: 165.225.*.86) 2018-04-12 09:45
Potwierdzam, jeżdżę codziennie tą trasa i wręcz zwalniając do 50 kierowcy potrafią trąbić i mrygać światłami, tak jakby chcieli powiedzieć "co ty K**wa robisz, jedź !"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# do drwala (IP: 83.9.*.170) 2018-04-12 15:11
wiesz co kolego ja robię gdy jakiś debil próbuje mnie w takiej sytuacji popędzać sygnałem i światłami Ja zwalniam jezcze bardziej prawie do minimum a gość jeszcze bardziej sie wścieka a ja mam z tego radochę że idiote doprowadziłem do szału.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij