W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 28 zdarzeń w tym 16 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W działaniach brało udział 48 zastępów straży pożarnej w obsadzie 192 strażaków.

  • 2 kwiecień

Dobry Lasek - na drodze wojewódzkiej 610 samochód osobowy wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały 2 osoby. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, pojazd oraz udzielili pierwszej pomocy pasażerce pojazdu. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego nie stwierdził konieczności przewiezienia poszkodowanej na dalsze badania do szpitala.

  • 3 kwiecień

Śniadowo -  wyciągnięcie karetki pogotowia z pacjentem, która ugrzęzła na rozmokłej drodze gruntowej,

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

  • 4 kwiecień

Bobrówko - samochód osobowy, którym jechały 3 osoby, wypadł z drogi i leżał na dachu w rowie. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku, odłączyli akumulator oraz zakręcili zawór w zbiorniku gazu LPG. Wszystkie osoby podróżujące pojazdem po przebadaniu zostały przewiezione do szpitali w Mrągowie i Biskupcu.

Mrągowo - w mieszkaniu załączył się czujnik tlenku węgla. Po przybyciu na miejsce darzenia stwierdzono, że czujnik pokazywał wartość 122 ppm. Po przewietrzeniu pomieszczenia i powtórnym uruchomieniu piecyka gazowego z otwartą komorą spalania po kilku minutach na mierniku wielogazowym stwierdzono wzrost wartości tlenku węgla do wartości niebezpiecznej dla zdrowia i życia. W związku z tym zalecono sprawdzenie przez serwis piecyka oraz sprawności wentylacji przez zarządcę budynku.

  • 5 kwiecień

Brejdyny - alarm fałszywy w dobrej wierze,

Kosewo - pożar trawyna nieużytkach na powierzchni dwóch arów.

Piecki - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 1 ha,

Lelek - pożar trawy na nieużytkach 0,5 ha,

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

Warpuny - alarm fałszywy w dobrej wierze,

  • 6 kwiecień

Nikutowo - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni 20 arów,

  • 7 kwiecień

Piecki, Mrągowo, Kosewo, Warpuny, Wierzbowo, Baranowo, Mikołajki , Boża Wólka, Olszewo, Choszczewo - w tych miejscowościach strażacy z JRG Mrągowo oraz okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych prowadzili działania związane z pożarami traw na nieużytkach.

  • 8 kwiecień

Gązwa - zdjęcie ze słupa energetycznego kota,

Mrągowo - pożar trawy na nieużytkach,

Muntowo - oświetlenie miejsca działań policji.

Tylko w ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 16 pożarów traw na nieużytkach i poboczach dróg, w które zaangażowanych było 28 zastępów i 122 strażaków.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Kupię dom

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij