Nauczą się języka angielskiego, rytmiki i tańca, będą uczęszczać na zajęcia artystyczno-teatralne, a wszystko dzięki unijnemu dofinansowaniu. Do przedszkola w Rozogach trafią tablica interaktywna, magiczne dywany, laptop, tablety czy mikrofony. Sprzęt ma pomóc w realizacji projektu „Mistrz- Przedszkolak”.

Dzieci uczęszczające do Przedszkola w Rozogach będą uczyć się języków obcych, a także rozwijać kompetencje społeczne, kreatywność i przedsiębiorczość. Placówka rozpoczęła projekt „Mistrz- Przedszkolak”, na który udało się pozyskać dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wiejskie przedszkole otrzyma dostęp do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej, z czego radości nie ukrywa Monika Jaworska, dyrektor przedszkola „Słoneczko” w Rozogach.

– Udało się! Nasze przedszkole z początkiem kwietnia rozpoczęło realizację projektu „Mistrz- Przedszkolak”, którego celem jest rozwój umiejętności kluczowych naszych przedszkolaków, umiejętności wychowawczych ich rodziców oraz kompetencji zawodowych nauczycieli – mówi Monika Jaworska.

Unijne wsparcie pozwoli na zakup tablicy interaktywnej, rzutnika, magicznych dywanów, laptopa, kolumny aktywnej do odtwarzania muzyki, tabletów z dostępem do aplikacji „ Tabletowe przedszkole”, mikrofonów, oprogramowania do nauki języka angielskiego, Bum Bum Rurek oraz oprogramowania tzw. „ komputerowy dyrygent”.

Przedszkolaki rozwiną umiejętność posługiwania się językiem angielskim, kompetencje społeczne, kreatywność, inicjatywność oraz przedsiębiorczość, uczęszczać będą na zajęcia taneczne – zumba kids, na rytmikę i zajęcia artystyczno-teatralne. Dodatkowo przewidziano szkolenia nauczycieli i warsztaty dla rodziców, a także wycieczki edukacyjne.

Projekt „ MISTRZ- PRZEDSZKOLAK ”, realizowany przez Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko” w Rozogach, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko- Mazurskiego na lata 2014-2020.

mb

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij