Prawie 300 tysięcy złotych dofinansowania otrzyma gmina Sorkwity. Pieniądze zostaną wydane na zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Lampackiego.

Teren wokół brzegu Jeziora Lampackiego z pewnością wymaga zmian. Wiedzą o tym dobrze spacerujący tam mieszkańcy gminy Sorkwity. Na początku kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wójt Gminy Sorkwity Józef Maciejewski podpisał umowę o dofinansowanie realizacji zadania pn. „Zagospodarowanie terenu wzdłuż brzegu Jeziora Lampackiego, gm. Sorkwity”.

Inwestycja, na którą gmina pozyskała dodatkowe fundusze, obejmuje zagospodarowanie części nabrzeża Jeziora Lampackiego na cele turystyczne i rekreacyjne gminy. W ramach inwestycji zostanie wybudowana ścieżka spacerowo-rowerowej wzdłuż brzegu jeziora wraz z oświetleniem i małą architekturą w postaci ławeczek. Dodatkowo powstanie wiata grillowa i zostanie wybudowany parking na około 80 aut. Ze względu na swoje położenie obszar objęty projektem jest wyjątkowo atrakcyjny. W bezpośrednim sąsiedztwie istnieje ścieżka dydaktyczno-ekologiczna, na szlaku której znajdują się także elementy archeologiczne.

Planowany w ramach projektu odcinek ścieżki ma stworzyć jeden spójny ogólnodostępny ciąg spacerowo-rowerowy zaczynający się przy ul. Zamkowej (tuż obok zabytkowego pałacu) i prowadzący wzdłuż jeziora. Na linii przebiegu promenady znajdują się miejsca stanowiące zaplecze związane z turystyką, rekreacją i wypoczynkiem, a także atrakcje dziedzictwa kulturowego, historycznego i przyrodniczego. Inwestycja ma więc skomunikować strefę turystyczną, wypoczynkową i rekreacyjną na tym obszarze.

Wartość planowanej inwestycji: 498 000,00 zł. Natomiast otrzymane dofinansowanie wynosi: 284 081,00 zł. Inwestycja będzie realizowana w ramach działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”.

Źródło: Gmina Sorkwity

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# mieszkaniec 2018-06-23 23:59
A na chodniki w samych Sorkwitach brak pieniędzy,płot i elewacje samej Gminy też wizytówka Sorkwit żenada dużo by wymieniać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# stefan 2018-04-13 08:40
jestem ciekaw gdzie gmina ma grunty przyległe do jeziora, jak nie pałac, to tereny agencyjne i lasy państwowe no chyba że cos się zmieniło, nie ma funduszy obywatelskich od lat, ale są prezenty od władz przed wyborami - skąd znamy takie postepowanie, nie ma nawet nigdzie planów i wizualizacji tej inwestycji, a gdzie chodnik wzdłuż ulicy zamkowej do ulicy szkolnej i utwardzenie jej asfaltem ,lub polbrukiem na całym odcinku, jeszcze "brakuje" kąpieliska dla leniwych, którym nie chce się przejść na plaże przy Plażowej - jedno z haseł radnej w miejscu gdzie do usłane jest gruzem i innymi śmieciami , gdzie od lat pamiętam zawsze w tej części jeziora w danym OW URSUS, stanicy wodnej PTTK i przystani PGR był zakaz kąpieli właśnie z tego powodu. I jeszcze jedno poprzednie władze mówiły o zadłużeniu budżetu przez poprzednika kredytami, gdy tym czasem robią to samo i tak przez kolejne 4 lata kadencji będziemy spłacać ich zachcianki w celu przypodobania się nam tuz przez wyborami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# K.W. 2018-04-12 21:36
Z Pałacem w Sorkwitach to granda w biały dzień.Wielmożne państwo się tam zamknęło i grilki sobie robią .Kupili za psie pieniądze a w ubiegłym roku był wystawiony na allegro za 9 milionów pln.Tak jak Malbork ma swój zamek tak Sorkwity mają swój niestety zamknięty pałac. A inwestycja super !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Daleki 2018-04-11 12:38
Bardzo dobry pomysł. To piękne tereny, jeżdżę tam rowerem, a że od 10 lat dopiero mieszkam na Mazurach, w związku z tą inwestycją mam dwa pomysły i jedną uwagę. 1 pomysł, by wokół tego jeziora pozbyć się na zawsze Barszczu Sosnowskiego, 2 pomysł by te ścieżkę poprowadzić przez park, tam gdzie są tarasy po winoroślach. Mam uwagę a raczej zapytanie. Nad tym jeziorem, leży jeden z najpiękniejszyc h pałaców w całej Polsce. Ja rozumiem że są tam już nowi właściciele, ale czemu nie możemy zwiedzać tego pałacu, choćby z zewnątrz. Takie były warunki umowy sprzedaży że będzie to zabytek prywatny, niedostępny dla ludzi? Coś to śmierdzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Miejscowy 2018-04-11 16:37
Polecam zapytać kogoś o kadencje Wołkowicza. Smród się rozszerzy, ale i wyjaśni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy popierasz zapowiadany strajk w oświacie?

Tak - 59.2%
Nie - 37.5%
Nie mam zdania - 2.8%

Głosów ogółem: 1027
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: kwiecień 14, 2019
X Zamknij
X Zamknij