Prawie 40 rolników z powiatu mrągowskiego wzięło udział w Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o Rolnictwie i BHP. Wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepsi z grupy do 35 roku życia będą teraz reprezentować nasz powiat w wojewódzkim etapie olimpiady.

To olimpiada z wieloletnią tradycją. Zmieniały się formuły, miejsca rozgrywania olimpiady, ale cel, czyli upowszechnianie wiedzy oraz idei ustawicznego kształcenia i doskonalenia się młodych rolników pozostają niezmienne.

W mrągowskim etapie od lat biorą udział rolnicy z powiatu mrągowskiego w dwóch kategoriach wiekowych – do 35 roku życia i powyżej tego wieku. Najlepsi z młodszej grupy reprezentują następnie nasz powiat na kolejnych etapach.

Uczestnicy, rozwiązując przygotowany przez organizatorów test musieli wykazać się m.in. wiedzą dotyczącą mechanizacji rolnictwa, uprawy roślin, hodowli zwierząt oraz bezpieczeństwa pracy w rolnictwie. Wyniki poniżej.

Organizatorami olimpiady są Warmińśko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, przy współpracy isntytucji związanych z rolnictwem.

Wyróżnieni:

Grupa I – do 35 r.ż.
1. Aneta Walinowicz / Mierzejewo
2. Krystian Grabowski / Górkło
3. Elwira Kocik / Wierzbowo
4. Mariusz Żebrowski / Brejdyny
5. Felicjan Pietkiewicz / Zalec
6. Jakub Świder / Zalec
7. Krzysztof Chrostowski / Brejdyny

Grupa II – powyżej 35 r.ż.
1. Tadeusz Pieszko / Młynowo
2. Daniel Banach / Chostka
3. Roman Rapkowski / Kosewo
4. Ryszard Pietkiewicz / Zalec
5. Mirosław Pisarek / Kosewo
6. Stanisław Rzeczkowski / Wyszembork
7. Tomasz Laska / Mrągowo

Sponsorzy nagród:
Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, Sowul & Sowul Sp. z o.o., Amiga Mrągowo, Wojskowe Koło Łowiecki „Sokół”, Zespół Szkół Zawodowych w Mrągowie, Koło Łowieckie „Jeleń” Giżycko, Koło Łowieckie „Leśnik” Stare Jabłonki, Koło Łowieckie „Żuraw” Ruciane-Nida, Koło Łowieckie „Odyniec” Mrągowo, Nadleśnictwo Strzałowo, Fricke Mrągowo,  Sklep Mrówka Mrągowo, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Starostwo Powiatowe w Mrągowie, Urząd Miejski w Mrągowie, Urząd Gminy Piecki, Urząd Gminy Sorkwity, Urząd Gminy Mrągowo, Agro XL Biskupiec Marcin Drężek, Krzysztof Samoraj.

Tekst i fot. Piotr Piercewicz

Olimpiada Wiedzy Rolniczej w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Mrągowo olimpiada rolnicza galeria 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij