Wydawać by się mogło, że kiedy za oknem świeci słońce, to udaje nam się dzielnie opierać grypie. Jednak na terenie powiatu mrągowskiego atakuje ona coraz mocniej. Tylko w marcu odnotowano ponad 2,5 tysiąca zachorowań, a jak przyznają lekarze, powinniśmy mieć się na baczności, bo to jeszcze nie koniec sezonu grypowego.

W marcu w powiecie mrągowskim odnotowano 2 696 przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę, to o blisko 70 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (976 przypadków w 2017 r.).

Jak podaje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mrągowie, w marcu nastąpiła największa fala zachorowań. Infekcji grypy było prawie tyle samo, co w całym pierwszym kwartale ubiegłego roku. Od początku stycznia z objawami grypy zmagało się prawie 6 tysięcy mieszkańców powiatu mrągowskiego. A to nie koniec, bo chorych ciągle przybywa, o czym możemy przekonać się na własne oczy, a czasami na własnej skórze w przychodniach. W ostatnich tygodniach do lekarzy ustawiają się kolejki chorych.

Lekarze w uzasadnionych przypadkach decydują się na wystawianie skierowań do szpitala, a Ci z lżejszymi objawami mogą wracać do zdrowia w domowym zaciszu.

Na szczęście w naszym powiecie nie odnotowano przypadków zgonów z powodu grypy, jak dowiedzieliśmy się w mrągowskim sanepidzie.

Specjaliści przestrzegają, by nie bagatelizować objawów grypy, a najlepszym sposobem na zapobieganie infekcjom i ich możliwym powikłaniom są szczepienia. Niezwykle istotne jest także przestrzeganie zasad higieny, jak na przykład częste mycie rąk, czy unikanie niepotrzebnego dotykania klamek czy barierek w miejscach publicznych. Pamiętajcie także, by ubierać  się w sposób adekwatny do pogody i odpowiednio odżywiać.

mb


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

# jaja (IP: 37.47.*.207) 2018-04-07 09:28
Nie stety Przychodnia nie Zarobiła i nie zarobi na nas pacjentach. Jak się idzie do nich to wypisują tylko Antybiotyki i syropy bo za to jadą na Wycieczki. Taka oto prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Elwira (IP: 83.9.*.144) 2018-04-06 09:51
Propaganda szczepionkowa !! Ja nie szczepie się od lat i nie choruje, gdy dwie osoby z mojej rodziny chorują na grype od miesiaca właśnie po szczepieniu przeciw grypie! Te szczepienia to samo zło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Basia (IP: 151.228.*.55) 2018-04-06 08:55
Zapewne wszyscy byli szczepieni przeciwko grypie i wlasnie taki efekt niestety
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij