W ubiegłym tygodniu na terenie powiatu mrągowskiego zanotowano 17 zdarzeń w tym 10 pożarów, 6 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach brały udział 33 zastępy straży pożarnej w obsadzie 120 strażaków.

  • 26 marzec

Mikołajki - wypompowanie wody z zalanej piwnicy budynku,

Mikołajki - pomoc w otwarciu mieszkania w którym znajdowała się osoba potrzebująca pomocy medycznej,

Mrągowo - alarm z monitoringu pożarowego obiektu spowodowany zadymieniem powstałym na skutek stopienia butelki plastikowej

  • 27 marzec

Tałty - pożar trawy na nieużytkach o powierzchni około 1 ha.

  • 28 marzec

Mikołajki - pożar sadzy w przewodzie kominowym w budynku mieszkalnym jednorodzinnym,

Mrągowo - pożar śmieci w śmietniku,

Olszewo - pożar trawy na nieużytkach,

  • 29 marzec

Piecki - zastępy JRG Mrągowo i OSP Piecki zostały zadysponowane do zadymienia w mieszkaniu. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na kuchni gazowej pozostał bez dozoru garnek w którym pali się potrawa. Strażacy wynieśli garnek na zewnątrz, otworzyli okna i przy pomocy wentylatora przewietrzyli cały obiekt.

Bagienice - na drodze krajowej nr 16 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane i przewiezione do szpitali w Mrągowie i Biskupcu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, samochody, kierowali ruchem wahadłowym oraz uprzątnęli jezdnię z połamanych elementów konstrukcyjnych pojazdów. Działania prowadzone przez zastępy JRG Mrągowo, OSP Grabiowo i Sorkwity trwały ponad 2 godziny.

Piecki - pożar sadzy w przewodzie kominowym budynku mieszkalnego wielorodzinnego,

Mrągowo - alarm fałszywy z monitoringu pożarowego obiektu hotelowego,

  • 30 marzec

Mrągowo - na skrzyżowaniu dróg krajowych 16 i 59 doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych. Strażacy udzielili pierwszej pomocy jednej osobie i przekazali ją przybyłemu po kilku minutach Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Zabezpieczyli pojazdy oraz miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu policji.

  • 31 marzec

Kozarek Wielki - pożar w kotłowni budynku mieszkalnego został ugaszony przed przybyciem straży pożarnej przez mieszkańców. Strażacy sprawdzili i oddymili obiekt.

Mrągowo - pożar trawy na poboczu drogi

Olszewo - pożar trawy na nieużytkach na powierzchni około 20 arów,

Stare Kiełbonki - samochód osobowy, którym podróżowały 3 osoby uderzył w barierki przydrożne, na szczęście nikt nie został poszkodowany. Strażacy usunęli uszkodzone barierki oraz pojazd na pobliski parking.

  • 1 kwietnia

Mrągowo - strażacy zostali poinformowani o odpadającym tynku z budynku w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce stwierdzono zagrożenie. Strażacy korzystając z drabiny usunęli namoknięty luźny tynk z wysokości około 6 m oraz przy pomocy taśmy oznakowali i zamknęli dla ruchu chodnik przy obiekcie.

Oprac. bryg. Jarosław Jakubik


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież
Kupię dom

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij