Mrągowscy policjanci podsumowali czas świąt pod kątem bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu. Podczas prowadzonych działań mundurowi skontrolowali 160 pojazdów, w ponad 40 przypadkach policjanci nałożyli na kierujących mandaty karne. 

Przez cały okres świąt prowadzone były działania „Bezpieczny Weekend - Wielkanoc”. Podczas ich realizacji skontrolowano 160 pojazdów. Kierowcy zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Niestety jeden z nich zdecydował się wsiąść za kierownicę mimo, że wcześniej spożywał alkohol. Miał 0,34 promila alkoholu w organizmie i tym samym popełnił wykroczenie.

W policyjnych statystykach znaleźli się również tacy, którzy zlekceważyli przepisy drogowe jadąc z nadmierną prędkością. Rekordzista jechał przez Sorkwity z prędkością 102 km/h, nie zważając, że obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50km/h.

Podczas prowadzonych działań policjanci nałożyli 42 mandaty, w tym 21 za przekroczenie prędkości. Zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny oraz 3 prawa jazdy. Ujawniono również 79 pieszych naruszających przepisy ruchu drogowego, 4 z nich za wykroczenie zostało ukaranych mandatem. Policjanci pracowali przy 4 kolizjach.

Źródło: KPP Mrągowo


Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Sonda

Czy weźmiesz udział w tegorocznych wyborach samorządowych

Tak - 87.1%
Nie - 10.5%
Nie podjąłem(-ęłam) decyzji - 1.8%

Głosów ogółem: 171
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: marzec 2, 2018
X Zamknij
X Zamknij